Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madarak mennyire falánkak?

A madarak mennyire falánkak?

Figyelt kérdés

Ha fejtetőre fordítanék egy hatalmas dunsztos üveget, amit csurig töltenék magvakkal, hogy automata etetőként funkcionáljon, akkor azt egyetlen nap alatt kiennék vagy folyamatosan csipegetnének belőle és csak hetek alatt fogyna el a teljes adag? Azért kérdezem, mert ha egy nap alatt kieszik, akkor gazdaságilag nem éri meg az egész.


Elsősorban verebek vannak a környéken, de szoktam látni rigót, varjat és kisebb madarakat is időnként.



jan. 17. 17:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem gondoltam volna, hogy a cinkék szeretik a szalonnát.

A nyaralóba mentünk ki körülnézni 2 napra és előtte vettünk finom helyi jó húsos szalonnát. Mivel a hűtő nem volt bekapcsolva abban a zsírpapírban amiben kaptam kitettem a külső asztalra.

Reggel azt láttam, hogy egy hatalmas lyuk van a papíron és ott ugrálnak a cinkék körbe, körbe. Mindegyik belecsípett a szalonnába. Egy nagy lyukat vájtak a kis drágák. Ezek szerint még szaglásuk is van, hiszen jól be volt csomagolva.

jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy milyen gyorsan fogy, az attól függ, hogy milyen és mennyi madár jár az etetőre. Szerintem nem érdemes az adagolást variálni, sima automata etető jó. Arra figyelj, hogy ha elkezdesz etetni, akkor tél végéig ne hagyd abba.
jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
#11: Szeretik bizony! A sima, sózatlan zsírszalonnát jó nekik kiakasztani. Mifelénk nagy lábon élnek a cinegék, mert a haverom valamelyik télen a borházánál kiakasztott egy szép darabot és másnap reggelre bezabálta valami cinege aminek úgy 45-ös gumicsizmája volt, ott volt a nyoma friss hóban!
jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
13# Jót nevettem. Ez itt a Gyak.-on ritkán fordul elő, de szívből jött. :)
jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

#14: Szívesen :)


Egyébként csak úgy beugrott, hogy ha emlékszik rá valaki már a "Téli berek"-ben is Matula bácsi a megnyúzott rókát kiakasztotta cinegéknek...

jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én nem szabályozom az etetést, kiteszem a nagy tálcára és aki akar jön enni. Nem tudom elképzelni, hogy 5 percenként potyogjon ki egy mag és a sok cinke egymást taposva próbálná elkapni.

Tegyél ki kb. 20 dkg-t és aki akar egyen. Másnap megint ennyit és így tovább.

jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!