Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madarak mennyire falánkak?

A madarak mennyire falánkak?

Figyelt kérdés

Ha fejtetőre fordítanék egy hatalmas dunsztos üveget, amit csurig töltenék magvakkal, hogy automata etetőként funkcionáljon, akkor azt egyetlen nap alatt kiennék vagy folyamatosan csipegetnének belőle és csak hetek alatt fogyna el a teljes adag? Azért kérdezem, mert ha egy nap alatt kieszik, akkor gazdaságilag nem éri meg az egész.


Elsősorban verebek vannak a környéken, de szoktam látni rigót, varjat és kisebb madarakat is időnként.



jan. 17. 17:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Hogy ne kelljen másik kérdést kiírnom, mert kapcsolódik ehhez.


Várok még ötleteket is arra, hogy automata itatót milyen elven lehetne készíteni. Hasonlóan egyszerű megoldásra lenne szükségem. A cél az lenne, hogy ne kelljen naponta újratölteni és folyamatosan cserélődjön a vize, elkerülve ezzel a fertőzést.

jan. 17. 17:34
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem egy falánk madár fogja pillanatok alatt elfogyasztani, hanem több tucatnyi mindenféle madár csipeget belőle igénye dzerint.

A madár nem zabál, annyit eszik egyszerre, amennyi jut, vagy ha több jutna, amennyit a szervezete igényel.

Csak az ember képes akkor is enni, amikor már nem éhes.

jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Mostanaban a víz befagy.

A madarak pocsolyából is isznak, pedig az aztán fertőző.

jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy madár felfedezi az etetőt, pillanatok alatt egy hadsereg jelenik meg. Én így jártam a cinkékkel. Azóta naponta jönnek és ha kések, ott hangoskodnak, kopognak a csőrükkel az erkélyajtón. Nem tudom, hogy mennyire falánk népség, mert nem lehet őket megkülönböztetni olyan egyformák.
jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én minden reggel 1,5 liter napraforgót teszek ki nekik, úgy 11-re, legkésőbb délre bepuszilják. Önetető az is, de az nem számít, mert nem X időközönként ad ki egy adagot. Az az automata etető lenne szerintem, nemigen megoldható.
jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem falánkak, csak sokan jönnek, ha etetőt raksz ki.
jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A cinkéim imádják a diót, még szerencse, hogy saját termés, ilyenkor télen rengeteget megesznek. Én egy nagy 40 cm átmérőjű műanyag tálba pakolok és van úgy, hogy 5-6 cinke is eszik egyszerre. A verebeket elzavarják, nem közösködnek velük. Automata etetőnél csak verekedés lenne, hogy éppen ki egyen.
jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Oké, akkor tovább lehet fejleszteni valahogy ezt, hogy lassan potyogtassa a magvat? Tehát hogy ne úgy adagoljon, ahogy fogy, hanem pl. óránként kipotyog belőle valamennyi és mondjuk egy hétig kitart.
jan. 17. 17:57
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem érdemes szabályozni a potyogtatást, mert a madarak addig esznek amig jól megtömik a begyüket és odébb állnak, majd pár óra múlva visszatérnek. A cinkéim ezt csinálják. Van, hogy órákig egy sem jön, majd sötétedés előtt mind előkerül.
jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Előttem azt írták, hogy idejön egy hadseregnyi és felzabálják simán egy nap alatt. Akkor mégiscsak kell valahogyan szabályozni az adagolást, nem?
jan. 17. 18:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!