Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A galambok látnak színeket,...

A galambok látnak színeket, nézik egymásban a szépséget?

Figyelt kérdés
Most láttam egy gyönyörű fehér galambot, vajon ő szimpatikusabb a többi galambnak? Népszerűbb, nézik a szépséget egymásban? Ilyen fehér volt, pár szürke folttal, a szárnyánál pl.

jan. 30. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne a fehér változat a legszebb? Nem gondolod, hogy a városi galambok irizáló tollszínei sokkal izgalmasabban hatnak?
jan. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek a galambokhoz, de a madarak jelentős része (énekesek szinte mind) szélesebb spektrumban látja a fényt, és a tollaikban lévő pigmentek is számunkra láthatatlan spektrumban is vernek vissza fényhullámokat.


Szóval sok madár tolla olyan, mint uv-val összefestett bankjegy, és egymást úgy látják, mint ha folyamatosan uv lámpával világítanád a bankjegyet.

És ez a mintázat, rajzolat az, ami alapján "szimpatikusabbak" vagy nem, a többinek, aminek inkább a párválasztáshoz van köze, mint a szimpátiához.

jan. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
a csőr számít nekik leginkább
jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Sokkal jobban látnak és több színt mint mi.

Nézz meg egy videót hogyan lát és hogy néz ki madárszemmel egy galamb, hullámospapagáj.

A galamboknak pl.a nyakukon van az a színjátszó rész amiből mi csak keveset érzékelünk.

A fehér galamb csak nekünk szép, mivel szimbolikát asszociálunk hozzá. A galambcsapatban nem nagyon szeretik mert a rikító fehérségével könnyebben felhívja a ragadozók figyelmét.

jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1: a különlegessége miatt tetszett. Látod, itt is kijön, hogy a szépség nem egy abszolút dolog, hanem mindenkinek más és más, hiszen neked a városi galamb tetszik jobban, nekem a fehér.

2: nem semmi, bárcsak galamb lennék! Vagy lenne szárnyam, nekem az is elég lenne, de ez már kicsit más téma. A szimpatikusat úgy értettem, hogy szívesebben választják őket párnak a többiek. Ami igazán tetszik nekem galamb az leginkább az örvös galamb (asszem így hívják), meg ha madarak általában, az az őszapó aki nagyon édes szerintem

3: ez is egy elmélet

4: szegény pára 😞 ez nagyon szomorú. Lehet valami ebben az asszociáció dologban, amit írsz, akaratlanul is.


Egyébként azt kell mondjam félek a madaraktól többnyire, főleg a galamboktól, ahogy néznek, hát az valami ijesztő. Egyszer megfogtam egy kisebb madarat, nekem elborzasztó volt.

jan. 30. 11:40
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

3-as ez nem elmélet ez tudomány..

[link]

jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
vagyis 5, kérdező
jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
6: érdekes! Csak ahogy előszörre leírtad, azt hittem vicc. De hát minden igaz lehet ezek szerint, és semmi sem az ugyanakkor. Nos hát én is azt gondolom, hogy van mit felfedezni itt a Földön, bár más bolygókat is szívesen meglátogatnék. De kedvenc bolygóm a Föld.
jan. 30. 12:31
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Ugyanúgy, mint az emberek (férfiak) más és más nőt szeretnek meg a kinézete, viselkedése alapján.


A madarak is próbálkoznak.

A fiú körbeforogja a neki épp közel lévő, szimpi lány galambot. A lány szalad előle, még eleinte. Sőt oda is koppant a fejére, még az elején. Aztán később már kötődni kezd hozzá. Már hiányzik neki az udvarlás és egyre szívesebben fogadja, sőt már várja is.


Abból lehet látni, hogy fogadta a lány udvarlást, hogy kezdenek csőrözni egymással. Aztán egyszer a fiú, máskor a lány lehasal. A párja a hátára ugrik és egyensúlyoz rajta a szárnyával csapkodva a felső madár az alsó alá fordítja a farkát féloldalasan, a másik vele szembe, aztán a lánynak kinyílik nagy rózsaszínű kloákája és megy a "madártej" spricc. Na nem az amit úgy szeretünk vaníliával és nem ez az amit anyuka is szokott főzni! 😋😄

febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es csak efógy dolgot felejtesz el, a galamb tényleg tejjel táplálja a fiókáit(begytej)
febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!