Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A galambok látnak színeket,...

A galambok látnak színeket, nézik egymásban a szépséget?

Figyelt kérdés
Most láttam egy gyönyörű fehér galambot, vajon ő szimpatikusabb a többi galambnak? Népszerűbb, nézik a szépséget egymásban? Ilyen fehér volt, pár szürke folttal, a szárnyánál pl.

jan. 30. 09:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A galamb a már félig megemésztett nyálkás magokat előre hajolva, megrázva a begyét,felöklendezi és a fióka a táplűlkozási ösztönétől vezérelve beteszi a csőrét a felnőtt szülő szájába és úgy táplálkozik.


Még 2008 szeptemberében az erkélyünkön egy galamb tojást keltett ki. Később hosszabb időre magára hagyta a kicsi csupasz 3 napos kicsit.


Elég hűvös szeles nap volt.

Behoztam a kicsit és felneveltem magam.

Pótmamának egy 2 literes műanyag palackot használtam.

Töltöttem bele 39-40 C°os melegvizet. Letakartam egy vékony ruhával. Mellé tettem a kicsi galambot és lazán rátarítettem egy tiszta száraz vadtagabb felmosóruhát lazán.


Műanyag fecskendőbe tettem grízt és vizet. Megrázogattam és abból etetgettem a kicsi galambot.


Az a galamb most 15 és fél éves és úgy szeret mint ha a saját apja lennék.


A galambok nem ismerik meg a szüleiket, de mivel én mindig mellette vagyok, babushatom, simogatom, puszilgatom.

Engem kifejezetten imád, mint gondozóját. Kicsi korától kezdve mindig azt keresem, hogyan tidok a legjobban a kedvében járni. Azért alakult ki a feltétel nélküli bizalom és szeretet köztünk. 😉

febr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

11: milyen kedves történet. Tehát a galambok is képesek kötődni szeretteikhez, vagyis vannak akik szimpatikusak nekik, mások talán kevésbé. Sok boldogságot kívánok vele!

12: köszönöm, lenyűgöző képek, noha a pillangóktól kicsit félek.

febr. 3. 17:15
 14/14 anonim ***** válasza:

Bizony, nagyon is tudnak kötődni. Amelyik kint nevelkedik, azt nem nagyon lehet teljesen megszelidíteni.

Viszont az én Gyönyörű nevü galambom anyukája, akit az erkélyen ismertem meg, ő se volt nagyon vad. Amikor valahol egy sarok közelében volt, inkább meglapult, de nem ugrott, röppent el vadul.

Ő is nyugodtabb fajta galamb volt. A Gyönyörű az ő génjeit örökölte.


Itt a következő videón a "Gyönyörű" látszik, ahogy nekiugrik a kezemnek játékosan, ahogy a fészek közelében máskor is szokott.


Most a szekrény tetején van a fészek egy lapos műanyag dobozban. A Gyönyörű mindig oda hív, mert ott szeret verekedni a fészek közelében.


Sőt most egy korárban van a fészek és a régi a műanyag dobozban. A Gyönyörű este bejön a szobába és a rekamié mellett elkezd kiabálni, hogy menjek át a műsik szobába.

Ott addig forog előttem, míg meg nem fogom és fel nem veszem, hogy megbabusgassam.

Onnan mindig felrepül a szekrény tetejére és oda csal a régi fészkéhez, hogy menjek fel a szobalétrán hozzá.

Ott viszont olyan jóízűeket tud verekedni boldogan, hogy alig akar elengedni onnan.


A következő videón látszik, ahogy verekszik a fészkénél.

Ezt kifejezetten imádja.

A videón, amikor kijön a kezemhez és indul vissza, akkor lehet hallani, ahogy turbékolja a saját nevét érthetően, hogy "Gyönyörű".


Köszönöm a jókívánságokat! 😉


[link]

febr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!