Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most találtam, mi baja lehet?...

Most találtam, mi baja lehet? (Videó!)

Figyelt kérdés

Sok galamb meg gerle van a környezetünkben, nagy fenyőfa van a szomszédban, ott van fészkük.

Ő már a 2. gerle amit a macska behozott nekünk, de még a macskák előtt is találtunk halott madarakat a fa körül.


Sérülést nem találtunk rajta, de gubbaszt, mintha valami baja lenne. A macsek eleve a beteg madarakat kapja el ilyen könnyen, de nyilván elvettem tőle, viszont elengedni nem fogom:


[link]


Ez után könnyedén fel tudtam venni, jelenleg is itt alszik rongyba tekerve. Inni, enni érthető okokból nem kér, így viszont el fog pusztulni. Leraktam másodszorra is a földre, de akkor még annyira sem volt aktív, mint a videón. Gubbaszt, mint ahogy a beteg csirkék szoktak. Valakinek van valami ötlete, hogy mi baja lehet? Beteg volna? Mint írtam, ez nem az első eset.


márc. 11. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felfázott.

Vagy mellhártya gyulladása van.


Nem látni túl jól, de a faroktollakból ítélve ez még fióka lehet, vagy a tetvek ették meg a tollát?


Enni nem fog, csak inni, cseppentőből, szóval abba kellene neki tenni a megfelelő tápoldatot / gyógyszert (gyulladáscsökentő + Vitamin premix)


Ha nem akarsz állatvosra költeni (nem garanált az eredményesség), keress egy tenyésztőt vagy egy madárbarát önkéntest, én sajnos egyik sem vagyok így enyit tudok csak segíteni így látatlanba.

márc. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen beteg szegény. Vadmadarak között terjednek fertőző betegségek és mivel a fa alatt volt több tetem is, elég valószínű, hogy ez áll a háttérben.
márc. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Talán meglőtték, volt már így galamb nálam!! az is lehet férges, el el veszti az egyensúlyát, én a Hortobágyi madármentőnek szóltam egyszer, de még másnap se jöttek ki így elpusztult, az is lőtt seb volt.
márc. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elvittük egy önkénteshez. Baja nincs. Fióka… Ha tudtam volna, akkor felneveltem volna én.
márc. 11. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát azért ilyen letargikus állapotban nem zárnám ki h ne lenne vmi baja is, remélem az önkéntes továbbadja hozzáértőnek.

Mindenesetre nagyon kedves, hogy segítettél neki♡

A mcska belső sérüléseket, vérzést, törést is okozhat úgy h nincs külső nyom.

Fiókaszezonban ne engedd ki vagy tegyél legalább csengős nyakörvet rá. Rengeteg madarat pusztítanak el.

márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5# Tettem már rá csengőt, de úgy is elkapta + tuti hogy zavarta a csengés, így levettem róla.

Nem opció, hogy nem mennek ki, mivel 10 nm a szoba és megőrülnek ilyen kis helyen 0-24ben… Lézerrel játszom velük, (az egyiket érdekli csak) labdával, cicapecával, illetve dögönyözöm őket, de rám unnak és sírnak, hogy ki akarnak menni… Odafigyelek, igyekszem többet az udvaron lenni én is, de nagyon nehéz ez az állandó odafigyelés. :(

márc. 12. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!