Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem kellett a madaraknak...

Miért nem kellett a madaraknak a kaja?

Figyelt kérdés
Minden évben teszek ki madáreleséget télre. Novemberben már kiraktam, jól megközelíthető nyitott fedelű tárolóba a magvakat, most március van, a kaja ugyanúgy ott van. Csomó madár járt erre télen, mégsem kellett nekik, szerintetek miért?
márc. 27. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet avas volt a mag. Azt nem eszik meg.
márc. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha penészes, avas, nem eszik meg.

Fekete szotyit vegyél. 5kg 2500-3000 ft zöldségesnél. NE legyen sózott,pörkölt.

Ez a téli madáreleseg szarságban olyan magvak vannak amit egyes magevők megesznek de azt is kevesen. Galamboknak esetleg.

Jegyezd meg, fekete napraforgómag!

márc. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimnél se eszik a gagyi minőséget, válogatósak ám, csak a drága golyó kell nekik. Gondolom a faggyúval van bajuk.


Ha sima magokról van szó, akkor nem tudom. Talán macskák ólálkodnak a környéken. Én is tettem ki, de mivel a szomszédból 3 macska is átjár, így minket hanyagoltak.

márc. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olajos magvak kellenek nekik télen. Dió, napraforgó, mandula, tökmag,stb.

Ebből tud a szervezetük kalóriát és zsírt előállítani, hogy kibírják a telet. Nem finnyásak.

Megnézném utolsó, hogyan húzol ki egy telet a szabadban ha csak egy kevés szárazkenyeret kapsz.

A cinkék, vörösbegy, rigó stb mind rovarevő madarak. Télen ráfanyalodnak a magvakra de csak az olajos magvakat eszik.

Nem finnyásak!

A svájci madarak sem ették meg a svájci magkeveréket pedig az biztos minőségibb volt mint amit itt kapsz, de a faggyú bizony elfogyott.

márc. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy macskák, vagy ragadozó madarak vannak a környéken. Esetleg nem jó helyen van az etető. Sok kismadár jobban szereti a valamivel védettebb helyet. Ha semmi tető nincs, valószínűleg megázott az eleség (nemcsak eső miatt, a hajnali dér vagy harmat is elég), úgy nem fogják megenni.
márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdekes. Én is etetek, és elôfordult már nem egyszer, hogy pont esô jött, és megázott a napraforgómag, de simán megették utána. Sose marad meg.

Sôt inkább azt tapasztalom, hogy esôs, rossz idôben nem jönnek a madarak, de amint eláll, már jönnek is ellenôrizni van-e kaja. És sose zavarta ôket, hogy vizes. Magkeveréket is szoktam adni, azt inkább a verebek szeretik.

ápr. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!