Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha a madaraknak nincs szaglásu...

Ha a madaraknak nincs szaglásuk, miről ismerik meg a fiókáikat, ill. a monogám kapcsolatban élők a párjukat?

Figyelt kérdés

#fióka v. pár felismerése
2022. júl. 20. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Neked sincs túl jó szaglásod a többi állathoz képest, mégis megismersz másokat :)


Látás és hang alapján.

2022. júl. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Két ember jobban különbözik egymástól, még ha rokonok is, mint pl. két veréb vagy csirke.
2022. júl. 20. 14:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked igen, de ők madarak. Az ő agyuk más dolgok felismeréséhez van kitalálva.


Plusz hülye példa, de valaki állítja, hogy nem tudja megkülönböztetni a kínai embereket egymástól, míg ők gond nélkül felismerik egymást.

2022. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Hely, hang alapján. A nagy telepekben fészkelő fajoknak pl. pingvineknek egyéni hívóhangjuk van.

Szerintem az állatoknak mi is egyformák vagyunk, de te csak emberi szempontból nézed a dolgot. Ha foglalkoztál volna madarakkal, rájöttél volna, hogy nekik is van "arcuk", így megismerem hang, gesztusok, arc és megjelenés alapján pl. azt a fiatal széncinkét a széncinkecsapatból, akit felneveltem. De csak a következő vedlésig, utána más lesz.

Ezen kívül van egy "jellegük", személyiségük is, nem tudom, hogyan magyrázzam, ha ezt nem figyelted meg, nem érzed, akkor sehogy.

2022. júl. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Mivel a 10 emeleten lakom, nem tudom megfigyelni, de érdekelt.
2022. júl. 20. 17:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 10. emeleten az erkélyen fészkelt egy pár vércse. Sosem fogom elfelejteni, milyen csodálatos volt figyelni őket. Sajnos elköltöztem onnan, azóta nem tudom, hogy ott vannak-e. Szóval reménykedjünk, kérdező, hogy hozzátok is fog fészkelni valami érdekes madár.
2022. júl. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állatvilág egyik legjobb szaglású képviselője a tirex volt. A csirke közeli rokona.....
2022. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
22%
Miért ne lenne szaglásuk? Van orruk.
2022. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!