Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sos! Megmentsem a madarat?

Sos! Megmentsem a madarat?

Figyelt kérdés

Ma elsétáltam egy oktatóintézmény előtt, ami zárva volt. Rigó volt talán, de sírt a kerítéstől kb 3 méterre. Tátogott, szóval biztosan éhes volt. Nem mertem átmászni a lelakatolt kerítést. A családom kiakadt, hogy ne csináljak “hülyeséget” mivel tuti be van kamerázva az a része az udvarnak. Amolyan karbantartói rész. Soha nem másztam még át kerítésen, főleg hogy papucsban voltam, plusz viszonylag alacsony is vagyok, így elsőre nem merném fényes nappal megtenni.


Az a gondolatom támadt, hogy megvárom az este 10 órát, felveszek egy normális cipőt, gyorsan odagurulok biciklivel és ha tényleg ugyanúgy ott van és éhesnek tűnik, átmászom érte és hazahozom, megetetem, felnevelem. Mit gondoltok? Éhes rigó lehetett, gondolom érdemes őt megmenteni, mivel egyedül még életképtelen.


máj. 19. 20:51
1 2
 1/18 Szolovjov ***** válasza:
76%
Én többször próbáltam fészekből kiesett fiókát etetni, de nem fogadott el semmit. Vagy 2 nap után elengedtem. Bizonyára megette egy macska utána. De azóta nem viszek haza madarat, a természet intézi a dolgot.
máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1# Onnantól, hogy egy ember meglátja és van lehetősége megmenteni egy életet, nem a természet dolga, hanem az emberé. Annyi mindent tönkre tesz az emberi faj, az a minimum ha van rá alkalmunk megmentsünk egy állatot.
máj. 19. 21:09
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
A fészekből kiesett magányosnak tűnő fiókákhoz NE nyúljatok, főleg ha nem tudjátok a fészekbe visszatenni. A szülő nem hagyta magára, eteti.
máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4# Ajánlom is, hogy etesse.
máj. 19. 21:17
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor nem megyek vissza, de ha holnap azt látom, hogy egy halott rigó fekszik ott, felakasztom magam a mellette lévő fára.
máj. 19. 21:19
 7/18 anonim válasza:
85%
#6 hülye lennél.
máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
89%
Azzal nem véded a természetet ha magadat nem véded, hékás!
máj. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Elég állatot hagytam már cserben saját balf@szságom miatt. Nem lustaságból, nem is érzéketlenségből, hanem mert retardált vagyok és hiába akarom megmenteni mindet, képtelen vagyok.
máj. 19. 21:40
 10/18 anonim válasza:
92%
De kedves! Nem veheted a válladra a világ szegény állatait! Nem arra biztatlak,hogy hagyjon hidegen,de az,hogy azért vádolod magad,mert nem tudtál megmenteni valamennyi állatot, az nagyon kár lenne. Sokkal értékesebb vagy náluk, és csudajó,ha érzel irántuk felelősséget,hiszen feladatunk is nekünk,embereknek rendben tartani az élővilágot. De ne hagyd cserben magadat sem! Vigyázz először magadra, vigyázz a környezetedben levő emberekre, és a saját állataidra... És ne bántsd magad,amiért nincs akkora hatalmad,hogy életben tarts olyan állatokat,amik mégis meghalnak... Nem olyan nagy dolog. A szenvedés rosszabb, pl ha látsz állatkínzókat, felelősséged feljelenteni,hogy ne cselekedhessék tovább ezt a szörnyűséget. Vagy ha beszorult egy cica, kiveszed. De ha mégis meghalnak ezek az állatok,nem a te hibád, és nem is tragédia!
máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!