Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Két papagájom közül az egyik...

Két papagájom közül az egyik ma délután eltávozott. Már 3 éve együtt voltak. Lehet valami baja az itt maradt papagájomnak? Depressziós vagy valami? Hogy éli ő ezt meg? Gondoltam arra hogy veszek neki egy új "barátot", szüksége van rá?

Figyelt kérdés
2009. jan. 13. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy hiányozni fog neki a társa, úgyhogy én azt javaslom, szerezz neki egy párt.
2009. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egy új barát jól jön ilyenkor :) minél hamarabb mert lehet ő is eltávozik :S a depresszió miatt
2009. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogyha minden nap kivenném akkor jobban megszelídülne és úgymond engem fogadna el barátjának. Meg lehet szelídíteni egy olyan papagájt aki 3 vagy annál is több évig (állatkereskedésből vettük nem tudjuk pontosan hány éves) fajtársával/fajtársaival élt? Köszi a válaszokat!
2009. jan. 13. 20:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nehéz lenne, ugyanis a papagájok akkor lesznek igazán emberhez szokottak, ha már nagyon pici korukban kézbe vesszük őket és foglalkozunk velük. Idősebb madárnál szerintem ez már nemigen működik, jobbat tenne neki egy fajtárs.
2009. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint még meg lehet szelídíteni, de vehetsz is egy párt neki,de ha nem tudod miért pusztult el a másik akkor vegyél az állatkereskedésben vitamint és féreghajtót vagy vidd el az állatorvoshoz kivizsgáltatni, hogy nem-e elkapott valami betegséget a máiktól
2009. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
öreg volt.
2009. jan. 24. 11:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet megszelíditeni a papagájodat. És nam akkarlak elkeseríteni, de lehet, hogy ő is utánna fog menni. Az enyém például bele volt teljesen betegedve párja hiányába, amikor vettem mellé egy másik madarat akkor azt a madarat idegileg kikészítette és amikor takarítottam a helyét elment az új madár. a régi pedig ott maradt, de annyira depis volt hogy halálra ette magát. És szó szerint értsd. Sajnálom hogy semmi biztatót nem tudtam mondni. ne haragudj!
2009. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt.Nekem egy fiú és egy lány pár élt együtt.Neked is? Mert az én fiú papagájom,Palika már idősebb volt egy kicsit,amikor megvettük hozzá a kislányt,Fiónát. Szerelmesek lettek,de mivel Palika már idős volt,elment.És nem akartuk,hogy egyedül maradjon,így vettünk egy fiút,Móriczkát. Fióna még nagyon fiatal volt,semmi baja nem volt,és mégis elment.Szerintünk a kislány "Palika után ment",mert nagyon szerelmes volt.Úgyhogy ha neked egy fiú és egy lány volt,és valamelyik elment,és venni akarsz egy ellenkező neműt,akkor inkább ne tedd,nem fog beleszeretni,mert a papagájok egy életre választanak társat.De ha azonos neműt veszel,akkor számíts rá,hogy vagy összekapnak,vagy az új papszi bántani fogja a gyenge papszit,vagy pedig elmegy.Számíts mindenre.Remélem nem ez fog történni a te kis papagájoddal is.Sok szerencsét. 14/L
2009. nov. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Nálam is egy fiú és egy lány volt, és a kislány halt meg. De azóta a fiú jobban van, sokszor összeengedem őt a 2 tengerimalaccal, mert ők a fürdőben vannak, szabadon, és olyankor ott dumálnak, nagyon édik. Szóval túl tette magát rajta.. De azért köszi véleményed!

2009. nov. 9. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!