Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Karácsonyra szeretnék venni a...

Karácsonyra szeretnék venni a barátomnak papagájt, de már van neki egy ami kb.5 éves. a régi eltudná viselni az újat? és kb. mennyi a két papagájnak az új ketrec?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
milyen fajta a papagáj?
2010. nov. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mind2 hullámos papagáj lenne....
2010. nov. 26. 19:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem érdemes másnak venni állatot ajándékba. Lehet, hogy neki bőven elég az az egy. És nincs is felkészülve egy 2. tartására. A papagájok is igényelnek gondozást, pénzt stb... Szerintem válassz valami mást. Esetleg plüsspapagájt, hűtőmágnest.
2010. nov. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem egy okos ötlet.Találj ki valami mást.Lehet,hogy a barátod se örülne neki,nem biztos,hogy a papagájok megszeretnék egymást,és szomorúan látná,hogy vagy az ajándék,vagy a másik rosszul érzi magát,amitől valószínűleg ő is
2010. nov. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném a többiek váűlaszát még valamivel: a papagáj a társa után hal. Nekünk anno voltak papagájaink, mindig 2 egyszerre. Kis koromban az egyik kirepült, eltűnt, a párja "utánadöglött". Kb. 12 éves lehettem, mikor az akkori párból elpusztult az egyik. Akkor már 3 éve volt egy kutyánk, amelyik minden este játszott a papagájokkal úgy, hogy azok a kalitkából csicseregtek neki le, a kutya pedig ugatott fel nekik. Minden este legalább másfél órán keresztül :) Amikor elpusztult a nőstény madár, semmi gond nem volt, de amikor elpusztult a kutyánk, rá 3 napra a másik papagáj is. Nem hinném, hogy véletlen volt.


Szóval ha nagyon összeszokik a két állat, lehet, hogy amikor az öregebb elpusztul, dupla veszteségetek lesz...

2010. nov. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

amit leírtatok azzal egyetértek de hallottam olyat, hogy jól sikerült az ajándék papagáj ötlet....

vagy a hal jobb? de azzal meg semmi kapcsolat nincs..... akkor az állatot ajándékba ötletet hanyagoljam?

köszi a válaszokat :)

2010. nov. 26. 20:54
 7/8 anonim válasza:

Szerintem kedves ötlet hogy szeretnél neki venni állatot és tényleg a papagáj a lagalkalmasabb rá, de azt kell mondanom, hogy szerintem nem véletlen vett 1-et, lehet hogy azért mert nem akar tenyésztést és 1-et könyebb nevelni mint 2-t

Most képzeld el:dupla kiki, dupla kaja dupla etető(ha összevesznek)stb. ez csak hátrány lehet neki.

2010. nov. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%

Ne legyetek már enynire hülyék.


A hullámos az egyik legtársasabb madár, és egyáltalán nem nehéz párba állítani. Szinte kivétel nélkül elfogad egy másik fajtársat függetlenül attól, milyen nemű. A tenyészétst megakadályozhatjátok egyszerűen úgy, hogy nem raktok fel odút.


Egyedül tartani egy hullámost, ami kb 900ft, ...gratulálok. Bizony a madár nagyon örülne neki!


A ketrec legyen a lehető legnagyobb. Férjen el benne legalább 4 ülőrúd, 1 hinta, 3 etetőtál, és tudjon benne repdesni.


Ha mégsem vennél neki karácsonyra, dobd fel neki a témát, nincs szomorúbb látvány egy kis kalitkába zárt magányos papagájnál.

2010. dec. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!