Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámospapagájom 4 éves,...

Beus35 kérdése:

A hullámospapagájom 4 éves, hogyan érhetém el, hogy a kezemre száljon? Állandóan szabadon van!

Figyelt kérdés
Közeledik,látom,hogy figyel ránk,de kézzel nem engedi,hogy hozzáérjünk!Olyan jó lenne megsimogatni!
2010. nov. 30. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában a legtöbb papagáj (meg egyáltalán, minden madár) retteg a kezektől. Gondolj bele: ők azért mégiscsak préda állatok, és nagyon gyakran mancsal és kézzel ragadják meg őket. Én már lassan egy éve próbálom hozzászoktatni a nimfámat, hogy ne féljen az ujjamtól :) Nem túl sok sikerrel egyelőre :)
2010. nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pedig a mi kis Gyurink,nagyon kedves,látszik,hogy szereti magát produkálni,sőt van egy kis kaspó,amibe 1-2ft pénz van,na ezeket kiveszi még kézből is és eldobja!Tetszik neki ha csörög!

Reggelente(mert hintába alszik),benyúlok a kalitkába,akkor a csőréhez tudok érni és csipked......

2010. nov. 30. 13:11
 3/5 anonim válasza:

Szerintem sokat kell vele foglalkozni, pl:naponta 5-6 órát,(ki hogy ér rá)vagyis ülj le, beszélj hozzá, játsz vele, ha van hintája akkor lökdösd(ha nincs rajta)

ha minden jol megy, akkor 1-2 hónap mulva hozzád szokik, de szerintem, sőt ajánlom, hogy más ne foglalkozzon vele csakis TE! (bocs ha sokat irtam, de te kérdezted)

2010. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sokat foglalkozunk vele,mert nagyon szeretjük.

Az előző 17 éves volt,ő ránk szállt,és azt a kaját ette amit mink!

Igaz ő sétált a szobában,nem repült!

Gyuri amit művel vicces,amúgy egy szót is mond már"Gyurika",de csak akkor mondja mikor kedve van hozzá!!!:-)))Érdekes kis állatka!!

2010. nov. 30. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem nehéz feladat, ha érted a természetes viselkedését. A bizalom tanult folyamat. Szerintem itt érdeklődj:

papagajidomitas.blogspot.com

2010. dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!