Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért vannak ilyen szúnyog...

Miért vannak ilyen szúnyog félék a papagáj körül?

Figyelt kérdés

Szóval arról lenne szó, hogy a papagáj az ebédlőbe van, mert sajnos máshova nem tudtuk elhelyezni, és az utóbbi 2 évben, ősz végétől nyár elejéig ilyen kis szúnyog félék jelennek meg. De rengeteg, a kalitkáján, és a plafonon. A papagáj nem feltűnően büdös, szóval nem tudom mi lehet, egyébként ezek kicsit, de tényleg sok van belőlük


Köszönöm a normális válaszokat :)


2010. nov. 30. 15:10
 1/4 A kérdező kommentje:
ja ui.: porszívóval szoktuk őket begyűjteni, de utána újra megjelennek.
2010. nov. 30. 15:13
 2/4 anonim ***** válasza:

vannak bent a papagájnak gyümölcsök? Lehet, hogy muslinca?


22L

2010. nov. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon nagyon előfordulhat, hogy muslinca, de nincs a közelben gyümölcs...
2010. nov. 30. 15:30
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok, utána néztem fórumokon, és találtam egy ilye, olvasd el...


2 hete észrevettem egy csomó bogarat a kalitkán és a botokon. Utánaolvastam és azt találtam, hogy vértetvek. Kezeltük a kalitkát Neostomosannal, őket pedig Light SH-Ivermectinnel még mindig. Addig áttettük őket egy másik, kisebb kalitkába és a fiú abbahagyta az éneklést. Most már a régi helyükön vannak, mégsem akar énekelni a fiú, csak csipog. Félek ettől a torokatkától, de nem tudom, hogy ha az a baja, attól még csipogni tud, csak énekelni nem?

És még egy bajom van. A lánynak nem olyan szép a lába, lehet, hogy hiperkeratózis? Nem tudom, most sima étolajjal kenem, azt mondták az jó rá!Lécci segítsen valaki, itt a környéken senki nem ért ilyen madarakhoz!!!


Szia, Evica!

Ha jól sejtem, Kárpátaljáról írsz... ugye? :D

Nos, olvasgass még itt is, hátha találsz hasznos, számodra új dolgokat. Üdv a fórumon!

A tetű az nagy gond, kitakarítani kegyetlenül hosszú és körültekintő munka. Itt ezen a topikon ha végiggurulsz, olvashatsz róla. Hanem amit még feltétlen meg kell tenned: mielőbb fertőtlenítsd a helyüket, a kalitokat pedig hőkezeléssel ha csak lehet! Fémkalittal ez nem gond, be a lerbe! Ha meg fából van... hát akkor is :) Legfennebb szép barna lesz :wink: Pálcát tűzbe!

A torokatkáról is olvashatsz itt a szakik tollából, de reméljük, hogy az is nincs... Vagy a vértetű miatt ment el szegénynek a hangja, gondolhatod, ha le vannak szívva szegény madarak...

A lábakról jó lenne ha képet is tennél fel. Szólj, ha netán gond a kép csatolása.

2010. nov. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!