Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan deríthetek ki mindent...

Hogyan deríthetek ki mindent nimfapapagáj-tartás ügyében? Nagyon szereték egyet!

Figyelt kérdés

Lehet,hogy kicsit ütődötten hangzik a kérdés,de mindjárt megmagyarázom,LÉGYSZI OLVASSÁTOK EL!

Szeretnék egy társat magam mellé,és azért döntöttem a papagáj mellett,mert iszonyatosan tudom szeretni a madarakat.Ne röhögjön ki senki,de otthon(kertes ház) volt egy kacsám (némakacsa),aki olyan szinten szelíd volt,hogy mindenki ledöbbent rajta.Imádtam símogatni,sokat dumáltam hozzá,etettem,és nem ment el mellőlem.Ha beszaladtam valamiért a házba,akkor ott maradt a kertben,ahol hagytam,megvárt.Sárga pelyhes kora óta neveltem,míg egészen pici volt egy jól kibélelt papírdobozban aludt mellettem,utána persze az udvaron volt a helye,mert ugye a kacsa elég gyakran és sokat piszkít maga alá,nem szobaállat.Persze gondolom,ez a szeretet az imprinting miatt volt,hiszen kikelése után került hozzám,mivel mindig "megverte" az anyja.Sajnos szegény pár éve elpusztult,ez örök fájdalmam marad.Remélem nem nevetséges a történet,mert igaz.Jelenleg albérletben lakunk,és nagyon magányos tudok lenni,mert a párom egész nap dolgozik,én meg egy idő után nem tudok mit kezdeni magammal.Azért szeretnék egy ilyen madarat,mert kb 10-15 éve nekünk is volt egy (anyunak,akkor én még csak pár éves voltam),és emlékszem állati jópofa volt!Pityu volt a neve.Anya sokat mesélt,hogy hogyan kell foglalkozni vele,de én nagyon félek a szelidítéstől (félek,hogy megcsíp,s nem merek majd hozzányúlni),és attól,hogy esetleg nem tartanám helyesen,mindent megadva neki.Lehet,hogy sok ilyen kérdés volt már,de mégegyszer,összefoglalóan megkérdezném,hogyha szeretnék egy ilyen kis gyönyörűséget,akkor előtte hol tudok tájékozódni (internet,könyv),illetőleg hol tudok egészséges,fiatal kispapagájhoz jutni,hogy könnyebben menjen a szelidítés,és a legfontosabb az,hogy mennyit pénz szánjak rá kezdésnek,majd azután havi szinten arra,hogy mindent megadhassak neki?A kérdés soproni érdekeltségű


2009. jan. 22. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Miért nevetne ki bárki is a kacsa miatt? Nekem galambom volt sokáig, mert a gyógyítása után rajtam maradt- nem tudott repülni.:)

Imádtam, ő is engem..

Notehát.

Nekünk nimfánk van.

Mi si tartunk a csőrétől, amelynek erőssége simán alkalmas lenne egy dió feltörésére is. De nem, nem tesz kárt benned, hiszen szeret. De oda-odavághat- ő nem tud másként kommunikálni, nem tudja elmondani máshogyan, ha hisztis (olyanok! :D) fáj valamije vagy csak szomorú. A legdurvább az volt, amikor fegyelmezési céllal az orrcimpámba kapaszkodott egy pillanatra...

Túl lehet élni.:)

Nívós állatkereskedésbe menj és válasszad ki a legéletrevalóbbat. Kopasz is lesz köztük sok- de ez nem baj.:) A miénkl felmászott a ketrecre, közelített hozzánk és közölte, hogy Rudi- de úgy, hogy azonnal hazavittük.:)

Otthon a karnison ücsörögve és mindenhová "pottyantott"- ez ilyen... Akkor egészséges, ha csiga alakúan zöld-fehér az ürülék, amely nem büdös frissen. Nagy, minél nagyobb kalitkába tedd huzatmentes helyre, naponta engedd, hopgy repüljön. Magától vissza fog menni a házába, ha ott van számára a kaja (Vitakraft Nimfáknak és még egy csomó finomság!) és a víz. Eleinte lehet, nem akar majd bemenni gyakran, az első napokban ne engedd ki, hadd szokja meg az új helyét, a látványodat, stb...

Ha kint van, veszélyes a nyitott ablak, a fotrró, fedő nélküli levesek, ételek, a függönytelen, csukott ablak is, mert ő nem látja, hogy az üveg, sima agyrázkódás van, ha beveria fejét. Imádnak gyalogolni, gurítgatni kislabdákat, játékot. Rá ne lépj ilyenkor! :)

Megérti, ha dícséred, így lehet őt beszélni tanítani. Nálunk mondja, hogy szeret, lehülyézi a kutyát és tudatában van, mit beszél. Kb 30 szavas szókincse van, variálja is.

Huzatmentes helyre tedd és éjszakára takard le. Tudnak ricsajt csapni, ezt vagy elviseled, vagy elviseled.:) Nagyon-nagyon okos, kedves állatok egyébként, ha eltekintünk attól, hogy nem hódolnak be, a stílusát a macskáéhoz tudom enyhe képzavarral hasonlítani. Az ülőrúdja természetes fából legyen vagy a boltokban kapható, a műanyagrúdra pattintható kis homokos papírból, ami mindig legyen olyan, hogy rugózni tudjon rajta, egyik felét rögzítsed csak a kalithoz. Ettől kopik a körme. Szépia legyen neki csőrkoptatáshoz és Vitakraft ásványi anyagos madárhomok a ketrec alján, mert zúzógyomruk van, enélkül nem tudnak emészteni. A főtt tojás, a palacsinattészta és legfőképp a főtt rizs nálunk díjnyertes kaják. Só szigorúan tilos, egy pici is elég hogy bejkavarjon az anyagcseréjébe és meghalhat.

Salátalevél, (megszárítva) egyéb zöld levelek is kellenek neki. Meg egy madáruszoda, amit a röpde egyik bejáratához rögzítesz, mert imádnak fürödni! :)

Hirtelen ennyi, kérdezz nyugodtan, ha még kell info.

2009. jan. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 papagájom van, és egyik pár ivarérett, tehát folyamatosan vannak fiókák, akiket 2 hónapos korban adok tovább a leendő gazdiknak, szelíden.

Ha a kacsával ilyen jól tudtál bánni, egy nimfával is tudsz, főleg olyannal, aki már szelíd madárként kerül hozzád. Ebből a szempontból én az állatkereskedést nem ajánlom, tenyésztőtől sokkal biztosabban tudsz szelíd, viszonylag szelíd madarat szerezni. Nos, az én 6 madaram közül az egyik nimfa augusztusi születésű, hangutánzást tanul, egyre jobban megy neki, az már minden napos dolog, hogy hozzám repül, és kéri a simogatást, nem csíp, legfeljebb finom harapdálásokkal jelzi, ha akar valamit. Kikelésétől együtt neveltem a szülőkkel, tehát félig kézzel nevelt (ahogy mindegyik fióka), illetve másfél-2 hónapos korától teljesen el van választva a szülőktől mindegyik, őket könnyű tanítani, nevelni.


Kezdeti költség egyrészt függ a madár árától, kalitkát megfelelőt a Vaterán is találsz, víz, eleség legyen mindig, de ne csak a magot egye, legyen mellé gyümölcs is, az enyémek szeretik a sajtot és a krumplit is, illetve homok, kavicsos homok, szintén egyszerűen beszerezhető, és nem kerül sokba. Ami nagyobb költség lehet, az a kalitka, de mint írtam, Vaterán nézz szét. Én a szülők kalitkájában rendes faágat tartok ülőrúdként, nem bolti műanyagot, neked is ezt ajánlom, jobban tudják koptatni a karmukat, meg a csőrük koptatására is használják időnként.


Én Vaterán meghirdettem a mostani 2 december elején született fiókáimat, ha gondolod, megnézheted képen őket, milyenek voltak 1 hónaposan (azóta már rendesen kitollasodtak), de mivel én meg pesti vagyok, nem mondom, hogy csapj is le rájuk, bár ők biztos szelídek, de nem tudom, el tudna-e jönni érte valaki.

2009. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!