Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha minden papagáj hangutánzó,...

Ha minden papagáj hangutánzó, akkor Alex miért válaszol a kérdésekre?

2010. dec. 20. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert a Jákó papagáj (ami a videón van), az egyik legintelligensebb állat...És nyilván be lett tanítva, hogy ha adott kérdés hangsorát hallja, arra milyen hangsort -vagyis a választ a kérdésre- kell produkálnia.
2010. dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk több száz szót meg tud tanulni, úgyhogy lehet, hogy betanulta, hogy mire mit mondjon.
2010. dec. 20. 17:13
 3/7 Platypus ***** válasza:

A papagáj utánzással tanulja meg a hangokat, nincs tisztában azok értelmével, de attól még okos madár és képes különböző ingerekhez társítani, hogy mikor adja ki a hangot. Tehát nem érti, hogy megkérdezték tőle hogy milyen alakú az a papírlap, de tudja, hogy ha az adott jelet látja, amire betanították, azt mondja, "négyszög". Azt sem fogja fel, hogy megkérdezik tőle, hány zöld kockát lát, de közben felismeri a jelet, amit a gazdája ad, és azt mondja "kettő".

Ez egy ősrégi cirkuszi trükk, általában kutyákat és lovakat szoktak betanítani "számolni" vagy formákat felismerni. Értelemszerűen ezek az állatok nem kimondják, hanem megmutatják a kérdezett tárgyat vagy annyiszor dobognak/bólintanak amennyi a válasz a kérdésre. Ezek az állatok nagyon intelligensek és tanulékonyak, de az emberi mondatok értelmezésére nem képesek. Viszont sokkal élesebbek az érzékszerveik és nagyon jó a memóriájuk.

2010. dec. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

A jákó papagáj valami fantasztikaus intelligenciával bír. Magam is kapcsolatban állok ilyen madarakkal, nekem sajnos nincs. És mindenkit biztosíthatok, hogy nem szimpla hangutánzásról vagy betanításról van szó. Az egyik madár olyan szinten kommunikált, mint egy három éves gyerek.


Mindenki eldöntheti, hogy elhiszi vagy sem, de ők már nem egy hullámos szintjén vannak.

2010. dec. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy akár 800 szót is meg tudnak tanulni. Na hát angolból szépen elboldogulsz 800 szóval... Mindegyikőtök válaszát elhinném. Azt is, hogy csak utánozza, meg azt is, hogy magától mondja. Szerintem valahol a kettő között lehet, vagy nem tudom. Mindenesetre nagyon szeretem a jákó papagájt. :-)
2010. dec. 20. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Be lehet tanítani jelre is számolni, de Alex esetében tényleges számolásról és megkülönböztetésekről van szó. Körülbelül a nagypapagájok 4 éves gyerek szintjén vannak, addig ugyanúgy tanulnak mint a gyerekek, nincs benne semmi trükk.


Alexről egyébként itt van egy cikk:


papagajidomitas.blogspot.com

2010. dec. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Irene Peppenberg:Alex meg én.

Végig bőgtem a könyvet,sajnos Alex már nem él.

2010. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!