Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madaram már egy hete van...

NINA1111 kérdése:

A madaram már egy hete van már meg nekem! Miért fél még mindig? Ez egy Nímfapapagáj!

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:

LOL nekem több évig volt kanárim, és megtámadott amikor benyúltam a ketrecébe :D csak akkor volt hajlandó kompromisszumot kötni, amikor kicsit kiengedtük. akkor még a fejünkre is ült, de a területét védte.


egy madár teljesen sose fog megbarátkozni emberrel, csak akkor, ha fióka kora óta te neveled.

2010. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó megértem! Csak azt mondták hogy amíg fél addig nem szabad kivenni de én ma inkább kiveszem.
2010. dec. 30. 19:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Jajj istenem... Egy hét... Hagyd békén azt a szegény madarat, ne vedd ki, azt sem tudja még, hogy hol van, mi történik. Kezdd lassan, türelmesen, először csak legyél mellette, majd etesd kézből, és utána szép lassan vedd ki. Ez lehet akár egy hónap két hónap, nem ismerem a papagájokat, de ha türelmetlenül rárontasz egy állatra, biztosan nem nyered el a bizalmát.
2010. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hullámos papagájom volt régebben, ő kb. 2 hónap után szokott meg minket. 1 év után annyira, hogy hetente többször lementem vele "sétálni" A vállamon ült, néha felszállt 1-2 körre, aztán jött is vissza:)


De ne erőltesd! Nyisd ki a kalitka ajtaját, nyújts neki óvatosan valami finom falatot, szokja meg a közelséged.

Hidd el, idővel magától is ki fog jönni.

2010. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
létszíves ne erőltesd!! egy hét... az neki kevés idő!!! (amit már előttem is megírtak)
2010. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor engedd ki ha már ráül az ujjadra.

Kezdetben csak ülj mellé és beszélj hozzá halk,nyugodt hangon. Pár nap után ha már figyel rád amikor beszélsz neki és nem csak ijedten ül akkor megpróbálhatod megkínálni ketrecen keresztül fürtös kölessel. Kezdetben csak rémülten ülni fog a kalitka túlsó végében de idővel mindig közelebb fog lépni míg el nem éri a fürtöst. Ha már mer enni belőle akkor ismételd ezt még pár napon keresztül hogy biztos legyen a dolog. Ezek után nyisd ki a kalitka ajtaját fogd meg a fürtös köles végét és nyújtsd oda neki szépen lassan. Ha odébb megy vagy elugrik akkor vedd ki a kezed csukd be a kalitkát és hagyd ott had nyugodjon meg. Később próbálkozz újra és addig próbáld amíg enni nem kezd belőle. Ha már így is eszik félelem nélkül akkor napról napra miközben eszi csúsztasd közelebb az ujjaidat amivel fogod a fürtöst a madárhoz. Amikor már elértél addig hogy 1-2 cm-re van az ujjad tőle megpróbálhatod rácsalogatni a kezedre úgy hogy olyan messze teszed a madár előtt a kölest hogy csak akkor érje el ha rálép az előtte kinyújtott ujjadra. Ha rámer lépni mindig és nem fél akkor már rálép az ujjadra akkor is ha óvatosan megtolod a hasát a lába felett. Ha ezekkel megvagy csak akkor engedd ki repülni a szobába(utcára csak hámmal vidd ki anélkül soha) mert ilyenkor már könnyen visszatudod tenni az ujjadon a kalitkába. Mielőtt kiengeded mindig ellenőrizd hogy csukva legyen az ajtó, az ablak is csukva legyen és legyen előtte függöny, és a tükrök is ellegyenek takarva.

Sok-sok idő (hónapok) után amikor már rengeteget volt az ujjadon és sokszor etetted már kézből megpróbálhatod megérinteni a hasát vagy a fejét megvakargatni amit a nimfák általában szeretnek.

De ne feledd hogy ehhez sok türelem és foglalkozás kell.

Soha ne tegyél hirtelen mozdulatokat a madár közelében és ne kergesd,ne erőszakolj rá semmit mert ezektől csak elvadul.

2010. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és az első kiengedésnél ne várd hogy egyből kijöjjön napok esetleg hetek után fog csak kiülni az ajtóba majd a kalitka tetejére. Sose akard erőszakkal kivenni.
2010. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ez érdekes, hogy csak akkor engedje ki, ah már ráül az ujjára...


Nekem volt egy aratingám, aki nem szelídült meg, de naponta röptetve volt. Kiengedtem, repülgetett néhány kört, elüldögélt a fűtéscsövön, sipákolt, ha nem látott minket, egyszer-kétszer beesett a konyhaszekrény mögé is, onnan kellett csak kiszabadítani néha :). De nem volt szelíd, nem repült ránk, nem ült az ujjunkra... Ha már elunta, visszament a helyére, akkor gond nélkül bezártam az ajtaját. Másnap újra...

2011. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy nimfapapagáj teljesen más! Szereti az embert (persze, csak akkor, ha már végigcsináltad vele a szelidítési-tortúrát), akárcsak egy kiskutya. Odaül a válladra, és figyeli amit szeretsz, és hisztizik, ha nem látod. Természetesen nem szabad ráerőltetni semmit, én már csak tudom. Az én kis nimfám is ilyen volt, ráadásul mi úgy hoztuk el, hogy alapból kötőhártyás volt mindkét szeme, tehát muszáj volt őt akarata ellenére megfognunk és dobozba taszigálnunk, hogy aztán az orvos kinyomhassa neki a belét, és ne vizsgálja meg rendesen -.- Nagyon sok figyelmet és még annál is több törődést és türelmet igényel, de hidd el, meg fogja hálálni :))a nimfapapagáj, az nimfapapagáj, és nem csak sima díszmadár :D (kissé talán elfogult vagyok velük szemben) :DD
2011. nov. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!