Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi baja volt a papagájomnak?...

Mi baja volt a papagájomnak? Többi lent:

Figyelt kérdés

volt egy hullámos papagájom, egy nap azt láttam hogy pici (egyforma csak azt a fajta ) magocskákat öklendi, háníja ki. elvittük a dokihoz. nem tudta megmondani pontosan mi volt a baja. 3 inyjegciót kapott a papagájom. egyet egyik nap másikat másik nap.... egyre jobban lett. majd miután megkapta a harmadikat.... reggelre kimúlt....


tud valaki valami okosat mondani miért halt meg? mi volt a baja?


2011. jan. 5. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A hullámos papagájoknál az étel visszaöklendezése természetes folyamat, mivel így eteti a tojót, lehet az injekció ölte, mert esetleg rosszul szúrta az orvos egy ilyen pici madárnál könnyű rossz helyre szúrni. A másik dolog ha tudtad, hogy melyik mag jön vissza neki, miért nem vontad azt meg tőle? De persze mielőtt még nagy bűntudatod lesz, Betegség is elvihette. Sajnos számolni kell ezzel a kis állatoknál, csak úgy vegyél kis állatokat ha tisztába vagy ezzel a lehetőséggel is. Ha valamivel megsértettel bocsánatot kérek.
2011. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen, ez természetes dolog hogy visszaöklendezi a magokat, és ugy eteti a tojót, vagy más papagájt amivel eggyütt van, de ha egyedül van a papagáj akkor is felszokta öklendezni néha...
2011. jan. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez természetes folyamat a papagájoknál, akkor is visszaöklendezik, amikor túlterhelt a bögyük és amit fentebb említettek. A papagáj, ha beteg, akkor felfújja magát és nem eszik, nem tollászkodik.
2011. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nem tudtam hogy természetes ha felöklendi a madárka a magvakat... én arra gondoltam hogy az utolsó inyjegció nem kellett volna, vagy hogy annyira beteg volt. igen kiszedhettem volna a magokat az eledelből csak szinte kizárólag azt a fajta magot ette meg (asszem az volt a kedvence) egyedül volt és (tudtommal) fiú.

az is lehet hogy az orvos szúrt rossz helyre igen... még annyi hogy az eledelt gazdaboltból vettük amit utoljára kapott... (ott is árultak és az összes többi eledelbolt zárva volt) lehet vegyszer mellett tartották és azér halt meg...

köszönöm hogy írtatok

tényleg köszi

2011. jan. 7. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!