Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SÜRGŐS! Mi lehet a papagájomma...

SÜRGŐS! Mi lehet a papagájommal? (képek lent)

Figyelt kérdés

A csűre olyan száraznak néz ki,a csőre fölötti rész,a hártya neki eredetileg kék és most alul kezd sárgás fehér lenni,főleg a jobb oldalon.Azon az oldalon a szemén is sárga.


Első papagájunk, egy hete kaptam, kint volt tartva sok papagájjal, most bent van egyedül a szobámba.Nem sokat csinál még hisz most jött,egész nap csak egy helyben van, de ha bekapcsolunk madárcsicsergést, akkor néha énekel, és mászkál,de azt is kevesebbet már.Volt egy rúdja (most kidobtuk) amin most vettük észre hogy kis fehér pöttyök voltak. Azt eddig is éreztük hogy büdös, de szerette, és nem gondoltuk hogy valami baja lehet.

Talán az miatt van neki?


Miért ilyen?

Mik azok?

MIT KELL CSINÁLNI?

(képeken nem annyira látszik de itt vannak:)


[link]


[link]


[link]


[link]


2011. jan. 11. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Tegyetek be egy tiszta rudat, az előző azt hiszem, gombás volt. Azon meg ne csodálkozz, hogy ilyen, mert egyedül érzi magát. Neki is kell a társaság. Vegyél hozzá párt. Igaz, akkor nehezebb arra tanítani, hogy beszéljen.De mi a fontosabb? döntsed te el!!!
2011. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Én a helyedben elvinném állatorvoshoz, mert mi nem tudjuk megmondani, hogy szegénykének mi lehet a baja. Biztosan egyedül érzi magát, mert írod, hogy eddig nagyon sok papagájjal volt együtt, most meg egyedül van. Te sem lennél vidám. A rúdját rendszeresen kell takarítani (lemosni), mert a kakás lábával áll rajta, gyakran kell takarítani a kalitkáját is. Lehet gombás fertőzése is, de ezt csak orvos tudja megállapítani. Vegyél mellé egy másik papagájt ( a hullámos nem olyan drága) és figyeld meg, hogy rögtön vidámabb lesz, de az állatorvost ne hagyd ki. Remélem, hogy nem lesz komolyabb baja, mert olyan aranyos:)).
2011. jan. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Állatorvos nem vagyok...és szerintem itt más is csak találgatni tud. Minden esetre nekem nagyon furák a pofitollazatán azok a fehér foltok. Szóval nem csak az állókáján volt.

Ha valami élősködő, akkor ha letakarjátok fehér anyaggal, arra kimegy. De szerintem nem az.

1. Vigyétek mindenképpen állatorvoshoz! Vagy legalább a képekkel menjetek el. Ha megoldhatatlan az elvitele.

2. A többit figyeljétek nem kapták e el!

Amúgy hol volt kint? Valahol a teraszon, vagy erkélyen? Hideg van még számára a szabadban, szóval remélem nem!

Ha borzolja a tollát, akkor lázas, fázik. Biztosítsatok neki melegebbet.

ÁLLATORVOS!

2011. jan. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok

Az elsővel nem értek egyett! Nekünk is volt szinte mindig papagájunk, most is van (hullámos). Sose volt párja, de eleven, virgonc. Néha alig lehet elküldeni aludni, mert ő még hancurozni, bohóckodni akar. Volt, hogy nem a TV-t néztük, hanem azt, hogy ő mit bohóckodik...nagyon jó móka-mester.

Ja, és azért levert, nem igazán csinál semmit, csak gubbaszt, mert beteg! Ha beteg vagy neked sincs kedved semmiez, hát neki se. Arra még figyelj, hogy azért egyen, igyon.

2011. jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszi az eddigi válaszokat!Elég rosszul írtam le a rudat!Nem az ülő rúdján volt valami furcsaság,hanem a gyümölcsös csemege rúdon-rúdban!Addig amíg nem gyógyul meg nem hozunk mellé társat!Ahonnan hoztuk egy sufni szerűségben voltak tartva,ami fűtettlen de világos,páramentes helyiség volt!Én is gombás fertőzésre,vagy atkára gondoltam.Tudtok ajánlani valamit ezek kezelésére???

Előre is köszi!

2011. jan. 11. 18:51
 6/11 anonim ***** válasza:

ajánlanám, hogy minél előbb csinálj egy lapos fertőtlenítést a kalitkájában!:)


22L

2011. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Beus35 ***** válasza:
100%

Szerintem is alapos kalitka mosás,én lecserélnék benne mindent!

Vitaminokat adni,melegben legyen!Atka ölő mindig legyen,ez egy kis piros lapocska,ami a kalitkához ér így fejti ki hatását!!

Aztán meglátod mi lesz!!Reméljük minden oké lesz,semmi komoly!

Viszont ha nagyon bágyadt,gubbaszt,akkor doki!!!

2011. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi=)

Most fertőtlenítjük a ketrecét, meg a benne lévő dolgokat, az a piros atkaölő lapocska meg bent van neki már azóta mióta megvan a papagáj (1 hete)

Egy rokonunk volt itt tegnap(neki sok papagája volt már) azt mondta hogy valószínűleg semmi komoly csak az idegességtől hogy új helyre került...

De eszik rendesen (inni nem iszik, az baj?)

2011. jan. 12. 14:44
 9/11 Beus35 ***** válasza:
100%

Új helyen nem nagyon isznak,ez nálam is így volt!

Eltelt egy hét mire láttam inni!

De nem sokat isznak a papagájok!

Lehet,hogy csak meg van rémülve az új helytől?!!

2011. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a papagájnak társra van szüksége. Nagyon szomorú. Ettől gyengült le. Van aki megszokja a magányt, van aki nem tudja megszokni.
2011. jan. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!