Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek a papagájommal ha...

Mit tegyek a papagájommal ha szerelmes a játékába?

Figyelt kérdés
Hullámos papagájunk van,kb 1 éves.Van egy kis csengős játéka amit nagyon imád,szerintem belezúgott teljesen.Ez nagyon aranyos csak az a probléma vele,hogy amióta így van azóta nem lehet vele semmi se csinálni.Nem tanul új szavakat és egyre durvábban csipked minket.Nem ül fel a vállunkra,szóval úgy viselkedik mint aki már nem szeret bennünket.Nem tudom ,hogy jó ötlet-e elvenni tőle a "szerelmét",mert félek hogy depressziós lesz a hiányától azt meg nem szeretném.Valakinek van valami ötlete,hogy mit tudnék vele csinálni?Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 28. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedig szedd ki. Jobb egy pár hétig depressziós papagáj, mint egy idegbeteg. Mert ez ennél már csak rosszabb lesz. Nem véletlenül szajkózzák, hogy sem csengő, sem tükör, sem műpapagáj ne kerüljön be hozzájuk...


Ezek a dolgok hangot adnak ki, látnak bennük egy másik papagájt (nem ismerik fel magukat, vagy hogy az műanyag), és elkezdenek nekik udvarolni. Az elején a közöny náluk normálisnak számít, így mégjobban belezúgnak. Csakhogy innentől kezdve semmilyen olyan szociális válaszreakciót nem kapnak, ami a társas együttélésben nekik kellene. Sem viszonzás, sem elutasítás, nem megy arrébb a "párja", ha neki hely kell, így bedühödik. Egyre agresszívabb lesz. Évekkel rövidíted meg az életét, ha bent hagyod a játékot.


(De már előre várom a másik kérdésnél is tobzódó tulajdonosokat, akik megmondják majd, hogy bezzeg az ő papagájuk nem lett agresszív ezektől a játékoktól. Hiába magyarázom, hogy minden papagáj más és más, más viselkedéskultúrával, más múlttal, jelennel és génekkel a háta mögött. Ez nem neked szólt, Kedves Kérdező, csak 'hangosan' gondolkodtam.)

2011. jún. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még valami: a leendő depresszióját (társhiányát) könnyen tudod orvosolni 800-1200 Ft kiadással, ami egy másik ÉLŐ papagáj vásárlása lenne.

A szelidítését a réginek ígyis úgyis elölről kellene kezdened, egy új, fiatal madárral még valószínű könnyebben is menne.

Nem mellesleg a másik papagáj hiánya váltotta ki a játékhoz való beteges kötődését is, amiért nem lehet hibáztatni egy amúgy több száz fős rajban élő állatot.


Hidd el, semmivel sem nehezebb 2 papagájjal. Könnyebb.

2011. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :)
2011. jún. 28. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:
bár ez nem válasz de van egy papagájom vetünk neki egy másikat az előtt órákon keresztül nézte magát a tükörben akkor mikor lett neki "barátja" nem csinálta sajnos elrepült a "barija" és akkor most szedjem ki a tükröt és mű bológató papagájt és legyek vele többet?
2011. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

tegnap 22:14

Vedd ki tőle a műpapagájt,tükröt(ha van a csengőt is) és foglalkozz vele naponta 4-6 órát vagy vegyél neki társat.

2011. jún. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért legyenek bent játékok a papagájnak, kell neki, mert szeret játszani.
2011. júl. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

tegnap 02:04 vagyok

Azt kifelejtettem hogy azért legyen bent neki játék de lehetőleg ne műanyag hanem fa.

2011. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!