Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj karmát h...

Hullámos papagáj karmát h lehet levágni?

Figyelt kérdés
Nagyon hosszú csórikák karma,beakadnak a ketrecbe.Állatorvos vágja le,vagy én otthon levághatom nekik?Nem akarom tövig,csak rövidebbre!
2011. jan. 16. 16:23
 1/10 anonim válasza:

Szia ,

le lehet vágni de vigyázz nem szabad a piros részig mert ott ér van és el fog vérezni ha odáig vágod.


http://www.youtube.com/watch?v=2sdM5qfrT8g&feature=related

nézd meg

2011. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
CSak orvossal vágasd le, mert ha túl rövidre vágod, akkor begyullad - ugyanis a körömben elég hosszan van ér és ideg is.
2011. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%

Mi az hogy nem akarod tövig???

Ha tövig levágod el is vérzik. Csak a végéből szabad valamennyit levágni, különben meg ha ennyire nem vagy tájékozott a témában akkor az ő érdekében vidd állatorvoshoz, az 2 perc alatt levágja.

2011. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szia. nekem szenegáli papagájom van, akinek a körme nagyon éles szokott lenni. Én körömreszelövel szoktam reszelni neki. es az ugy jó.
2011. jan. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!Nem ténylegesen tövig gondoltam,nem vagyok ennyire hülye!-.-" XD
2011. jan. 16. 18:37
 6/10 Szentesi Szilvia válasza:
Sok szakkönyvben le van írva, hogy hogyan kell. A túlnőtt karom arra is utalhat am. hogy rosszul tartod a madarad. Ha nem műanyag ülőrudak vannak neki bent, és különböző vastagságúak, és eleget mászkál, akkor 100% hogy nem kell neki vágni, mert kopik magától is. Erre figyelj oda.
2011. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szentesi Szilvia válasza:
Párja van?
2011. jan. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tegyél a kalitkájába műanyag helyett nem mérgező fa ülőrudakat(pl.nem permetezett gyümölcsfaágak, fűzfa). Én egyszer vágattam le a hullámosom karmait de azóta már megbántam mert sokkal nehezebben kopik neki.

De ha már annyira nagyok a karmaik hogy beakadnak akkor inkább vágasd le madarakhoz is értő orvossal és gondoskodj fa ülőrudakról hogy ne nőjenek meg újra.

Kereskedésekben vehető ülőrúdra húzható karomkoptatót ne vegyél mert az nem csak a karmaikat koptatja hanem a madarak érzékeny lábát is kidörzsöli.

2011. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Beus35 ***** válasza:
Én soha nem vágtam eddig,mindig magának koptatja!!
2011. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Le lehet vágni

Tornalabdát ki tudna vele lyukasztani?

2022. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!