Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj meg szelidité...

Hullámos papagáj meg szeliditése érdekében mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy fiúcska hullámos papagájom, nem olyan fiatal már, nemtudom pontosan a korét most kaptam, de nem túl szelid, ha nyugodtan közelítek akkor engedi h simogassam néha rászáll a kezemre, de egyébként vad.
2011. okt. 23. 10:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyen egyedek . Az enyém is nagyon vad. Meg elég félős. Az enyém tenyésztőnél lakott korábban, és nem volt ember közelségben, a régi madaram viszont nagyon szelíd volt.

Szerintem próbálgasd puhitani, az ujjadban legyen egy kis mag, nyulj át ketrecen keresztül és előbb utbb megszokja a kezed, és beszélj hozzá sokat.

2011. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Érdekes nálam ez nem igy volt. Vártam vele hogy megszokja az új helyet. Amikor megszokta akkor benyultam a ketrecbe és meg foktam. Persze meg csipott mert védekezett. Asztán megtanulta ha az ujjamat a hasa elé teszem rá megy az ujjamra. Nekem gyorsan megtanulta.
2014. jún. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!