Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagyon nagyon nagy szükségem...

Nagyon nagyon nagy szükségem lenne most válaszokra! Nem tudom, hogyha csibekeltetőt veszek, akkor csibebújtatót külön kell vennem? Mert én kerestem csibebújtatót minden honlapon, mindenhol, és nem találtam!

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 08:43
 1/4 anonim válasza:

Hátha ér valamit:


Bújtatás


A 39. – 40. napon a tojásokat lehelyezzük a bújtatóba.

A bújtató: ugyanaz mint a keltető (hőfok), de forgatás nincs. Bújtatni lehet az eredeti keltető „bújtató” részében, vagy egy külön erre a célra használt bújtatóban. Lényeg: a körülmények egyformák. Lámpázással a 42. nap körül könnyen megállapíthatjuk, hogy az embrió betört-e a légkamrába („pipping”). Ha igen,. Akkor a tojás légkamra felőli végén kis lyukat csinálunk. Ezzel biztosítottuk, hogy amennyiben a kikelés elhúzódna, az embriónk nem fulladhat meg. A kis strucc „szól” mielőtt a tojásból kikelne. Ez a csipogás a természetben segít összehangolni a kelést. A tojó a tojás azon pontját töri fel a csőrével, ahonnan a csipogást hallotta, és így segít a kelésben. A mesterséges keltetésnél a keltetőgép zaja elnyomja ezt a kis alig hallható hangot, ezért ha képtelen magátol kikelni, akkor segíthetünk. A kelésre érett tojás légkamra felőli kibontásánál szemmel látható az érettség foka.

Ha a chorioallantois membrán felszíne nem tartalmaz vért, felszínén sötétbarna beszűrődéseket látunk, akkor kelésre érett az embrió. Ellenkező esetben közbeavatkozásunk vérzést okozhat. Ha a légkamrát teljesen felnyitottuk, a kismadár fejét óvatosan ki kell szabadítani. Ezután szemmel láthatók az életfunkciók.

Kis pihenés után, ha a kitörés nem indul meg, tovább segíthetünk. A segítséggel kikelt kismadaraknál a köldök általában vérzik.

Ha a sziktömlő kívül van, fertőtlenítés után (pl.Betadin) simító mozdulatokkal nyomjuk be hasfal alá.

Fertőtlenítős mullpólyát néhány órára rárakhatunk. A kismadarak száradása után a mullpólyát távolítsuk el!

Az egészséges csibéknek száradás után selymes tollazatúnak kell lennie. A tojás kevés súlyvesztése és a kelési erőfeszítések miatt, a kikelt madarak lábai esetenként oedémásak. Ez a tény figyelmeztet, hogy a tojás súlyvesztése kevés volt a keltetési idő alatt. Ahogy a kismadár elkezd mozogni, a lábai általában 2-3 nap alatt rendbejönnek. A 2. napon teszünk be forralt vizet tartalmazó itatóedényt. Ne ijedjünk meg ha csibénk nem kezd el azonnal inni. Fontos, hogy a kelést gondos figyelemmel kísérjük, a kikelő kiscsibéket a tojásszámok alapján jelzéssel (pl.írható tépőzár) lássuk el. Az egyed kartonjára a szülési adatokat vezessük fel.

4.-5. napos koruk után kapnak először enni indítótáp darálékot, aprított áztatott szárított csalánt. A sziktömlőben kb. 5 napra elegendő tápanyag van.

Lényeges, hogy a 4.-5. nap előtt táplálékot ne adjunk, mert ezzel a sziktömlő felszívódását segítjük. A kismadarak immunrendszerének „beindulásához” a sziktömlő tartalmának felszívódására van szükség.

A bújtatótálca aljára jánlatos fehér ruhát helyezni, melyet naponta 2-3 alkalommal tisztára kell cserélni, a kikelt kismadarak mellől a tojáshéjdarabokat folyamatosan távolítsuk el.


itt találtam: [link]


Sok sikert, vásárolható bújtatót én sem találtam.

2011. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Előző vagyok:


Valamint találtam egy embert, akinek lenne eladó bújtatója, hátha érdekelné, nem tudom mennyi csirkének szánja.


[link]

2011. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bujtatót ott alkalmaznak, ahol folyamatos a termelés és a keltető mindig ki van használva.

De kicsiben a keltető egyben a bujtató is.

Pár tizeddel lejjebb veszed a hőmérsékletet, emeled a páratartalmat, leállítod a forgatást.


Az én keltetőmben még el kell keríteni a ventillátort, mert belegyalogolnának a csibék...

2011. jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! DE mostanra már sikerült megtudnom! Mégegyszer köszönöm!
2011. jan. 21. 17:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!