Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájomnak hogyan vegyek...

A papagájomnak hogyan vegyek egy társat?

Figyelt kérdés
a papagájom nagyon unatkozik egyedül, már a kalitkájából sem akar kirepülni, ezért gondoltam, hogy veszek neki egy ,,társat". De hogyan? vigyem el magammal az üzletbe, vagy vegyem meg külön kalitkában és csak később engedjem össze őket?
2011. jan. 24. 13:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
milyen nemű a papagájod?
2011. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Miért vinnéd el magaddal az üzletbe? :) Nem kell elvinni, hanem ellenkező nemű papagájt vegyél neki, ha tojó akk hímet, ha hím akkor tojót.És nyugodtam össze engedheted őket, nem muszály késöbb.
2011. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%
Én kétszer vettem a hullámos papagájom mellé párt. Először a fiú mellé vettem egy lányt, mikor sajnos a fiú elpusztult, a lány mellé vettünk egy másik fiút. Mindkét esetben mi választottunk a kereskedésben, az ő véleményüket nem kértük ki. Volt ugyan két kalitkánk, talán 1-2 nap tartottuk őket külön, de a kalitkákat egymáshoz közel. Hamar összebarátkoztak mindkét alkalommal, bár az elsőnél nagyobb volt a szerelem. Igazság szerint egy ideig egyébként is karanténban kellene tartani az új jövevényt.
2011. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

vegyél neki tükröt a ketrecbe!nagyon jól el játszanak magukkal!és ezt nem hülyeségből mondom!!!!nekem is voltak és mindig elbeszélgetett magával,nem muszáj másikat venni,de ha akarsz akkor vehetsz ugyanolyan neműt,de ellenkezőt is és nem kell se elvinni a boltba magaddal és nem kell külön rakni őket...még kezdetben sem


SOK SIKERT ((:

2011. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
köszike szépen a válaszokat! tükre van , de nem érdekli őt. akkor választok egy egy csajocskát neki, mert az enyém him!:)
2011. jan. 24. 13:22
 6/22 A kérdező kommentje:
és először csakmás ketrecben , közel egymáshoz tartsam őket?
2011. jan. 24. 13:25
 7/22 anonim ***** válasza:
én nem tartottam más ketrecbe amikor társat vettem a hímhez, összeraktam öket, elöször féltek egymástol nézegették egymást.Pár nap mulva már egy pár lett belülök, és költött is már kispapagájokat.
2011. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
rakd össze öket, és ha valami nem stimmel, veszekednek akkor ted külön öket egymáshoz közel.
2011. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ha van két kalitkád, akkor azért érdemes először úgy tenni őket, közel egymáshoz, hogy fokozatosan szokják egymást.

Ha nincs még egy kalitka, azért venni nem érdemes, hacsak nem akarnál kettőjük miatt egyébként is egy nagyobb kalitkát.

2011. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Tükröt soha ne adj neki mert elkezdi magát eteni benne de mivel nem eszi meg a magokat a tükör ezért vissza kell nyelnie és ettől begygyulladása lehet amibe bele is halhat. Nyugodtan választhatsz mellé te társat mert társas lények ezért el fogja fogadni. Elég ha 1-2 napig külön kalitkában hagyod mielőtt egybe engeded őket de ezek előtt egy 30 napos karantén is kell.
2011. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!