Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vegyek-e a papagájomnak egy párt?

Vegyek-e a papagájomnak egy párt?

Figyelt kérdés
Van egy kék hullámos papagájom és nem mindig tudok vele lenni és nem tudom hogy menyire szeret egyedül lenni. Úgy hoztuk el az állat kereskedésből, hogy nyolc ilyen papagájjal volt.
2011. júl. 4. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:

A papagájok soha nem szeretnek egyedül lenni, társas lények, főleg a hullámos, ő kolóniamadár. Ez azt jelenti, hogy hatalmas csapatokban élnek és költenek.

Egyedül tartott papesz, akivel nem foglalkozik eleget a gazdája befordul, agresszív lesz.

Vegyél neki egy párt, ez a legjobb, amit tehetsz.

2011. júl. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindegy hogy milyen papagájt veszek vagy csak hullámos papagájt vegyek mellé ?
2011. júl. 4. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vegyél mellé! Csak hullámost.! Egyébként erről van egy jó írás:


[link]

2011. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, vegyél neki párt. Ő is hullámos papagáj legyen.

Eleinte az én kék hullámos papagájom is egyedül volt és nem mindig tudtam mellette lenni. Az történt, hogy el kezdte tépdesni a tollait unalmába és sok helyen saját magát megkopaszította! Ennek hatására vettem neki egy másik hullámos papagájt, láthatóan sokkal boldogabb!

Azóta egyébként már 3-an vannak. :)

És attól ne félj, hogy nem lesznek szelídek, ígyis ugyanúgy megszelídülnek, hogy ketten-hárman vannak!

2011. júl. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!