Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Csak az én papagájom kezd el...

Csak az én papagájom kezd el stressz helyzetben sz*rni? :D

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 17:52
1 2
 11/20 anonim válasza:
59%
Ez teljesen természetes, és azért van, hha menekülni kéne, még könnyebb legyen és gyorsabban tudjon futni/repülni.
2011. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Hát akkor az én papagájom kicsit késésben van, mert miután megtörtént a stressz és elment a macska f*sik
2011. jan. 25. 18:34
 13/20 anonim ***** válasza:

nem akarom senki jókedvét elvenni, de valóban a stresszhelyzet nemcsak az állatokból, de belőlünk is

a bepisilést, bekakilást váltja ki. és most szándékosan "finom" voltam.és sajnos ez nem befolyásolható "esemény" eszméletlen állapotban a záróizmok nem működnek, és gyakorlatilag mindenki becsinál.

2011. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Jó, bepisilés már velem is volt..:D
2011. jan. 25. 18:46
 15/20 anonim ***** válasza:

Ezen nem röhögni kéne hanem tenni ellene mielőtt meghal az a szegény madár a sok stressztől. Zárd ki a macskád abból a szobából ahol a kalitka van vagy a kalitka köré tegyél valamit hogy ne tudjon közel menni hozzá a macska.

Ebből is látszik hogy a mai emberek csak röhögni tudnak az ilyen dolgokon amíg szegény állatok csak szenvednek. Egyáltalán miért vettél madarat ha macskád van vagy macskát ha madarad van?

2011. jan. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Azért kedves nagyokos, mert eddig az összes papagájom imádta a macskát és sokszor még a macska hátára is rászálltak és tisztogatták a szőrét. Az én macskám sosem bántaná a papagájt, de te ezt nyilvánvalóan jobban tudod:). A papagáj még csak pár hete van itt és nem szokta meg ezt a környezetet, de ahogy engem megszokott, a macskát is ugyanúgy meg fogja szokni. Elég unalmas életed lehet, hogy nem vagy képes a saját életeddel foglalkozni és másokat akarsz kioktatni. Köszi, de nincs rá szükségem :)).
2011. jan. 26. 14:59
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem is az a legnagyobb bajom hogy macskád is van meg madarad is hanem az hogy nem teszel semmit se az ellen hogy a madaradnak ne úgy kelljen megszoknia a macskát hogy a kalitkája közelében sétálgat ő pedig csak stresszel mert prédaállat ezért veszélyben érzi magát de nem tud elmenekülni. Ezért is írtam hogy kerítsd körbe a kalitkát úgy hogy a macskád csak 1-2 méterre tudja megközelíteni. Így is látja tehát megszokja de mégse stresszes annyira az élete.

Amikor királypapagájt vettem a meglévő nimfámhoz és hullámosomhoz több mint egy hónapig tartott hozzászoktatnom mert mindkettő nagyon félős. Az első héten 2-3 méterre voltak a királytól mégis mindig szemmel tartották. Nem tettem/engedtem őket egymáshoz közel pedig mindhárman papagájok. Te viszont még egy ragadozó állatot(macska) és egy prédaállatot(madár) is egyből közel engedsz egymáshoz úgy hogy a préda még elmenekülni sem tud(hiába nem esik semmi baja). Az igaz hogy majd így is megszokja de nagyon nem mindegy a papagájnak hogy heteken keresztül a sokkos állapotot kerülgeti amikor a macskád odamegy hozzá vagy nyugodtabban tud ismerkedni a pár méterre lévő macskával.

Ismerek olyan embereket akiknek van macskájuk a madaraik mellett de nagyon féltik őket ezért nem mutatják meg a macskának még messziről sem. Régebben össze akarták őket szoktatni de mivel féltek a madarak a macskától inkább úgy döntöttek hogy az emeleten vannak a madarak a földszinten pedig a macska vagy fordítva.

2011. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
A macska akkor megy közel a madárhoz, mikor ki van engedve, én sajnos nem tehetem meg, hogy elkerítsem őket, mert nem olyanok a lakás adottságai, egyiket sem akarom bezárni a wc-be pl. Emellett lehet, hogy a macska a ragadozó állat a papagáj meg a préda, de a macska jobban fél tőle mint fordítva, ami nyilván nem nyugtatja meg a papagájt, de szemmel tartani viszont nem kell egyiket sem. Mellesnek ennek a oltári stressznek sincs sokkal többet kitéve mint egy szabadon élő papagáj.
2011. jan. 27. 17:45
 19/20 anonim ***** válasza:

Az én papagájaim:


Mindíg, minden körülmények között

ismétlem:

mindíg, minden körülmények között


képesek rá.

2011. jan. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
XDDD
2011. jan. 29. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!