Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi ideg tart amig a...

Mennyi ideg tart amig a hullamospapagajok megszokjak az uj helyuket? Lehet hogy betegek?

Figyelt kérdés

Van ket hullamospapagajom.

Igy parban vettem oket kb 3 hete. Etvagyuk jo, szekletuk rendes (nincs hasmenesuk). A kalitkajukban most egyenlore csak egy hinta vann bennt mert nem akartam hogy tul sok minden erje oket az elso hetekben.

A ulorudjaikat rendes fara csereltem.


A problema az hogy nem "csinalnak" semmit!! Egy hangot se adnak ki!!!!!! Nagy ritkan egy csip csip es kesz!

Semmi nem erdekli oket, nem eszik a sephiat, nem mennek a hintara nem probaljak meg elbontani a fat stb... amit "rendes papagajok" csinalnak.

Egesz nap becsukott szemmel ulnek es alszanak! Tobbszor gondoltam ra hogy valamilyen betegseg de semmit nem talaltam. Tolluk jo allapotban van, nem hullik, (atkaolo van akalitkaban), nem remegnek, este mar csak egylabon uldogelnek, a viaszhartyajuk egy kicsit az utobbi napokban megfakult, de ennyi.

Naponta tobbszor a kezembol etetem oket, foglalkozom veluk mert szeretnem megszeliditeni oket. Az etelt megeszik a kezembol aztan mennek vissza aludni!

Jatekot probaltam nekik adni (WC papirgurigat) de nagyon felnek tole nem szeretik.


Szoval nem tudom mi lehet a baj. Keremszepen aki ert a madarak pszihologiajahoz irjon nekem.


Lehet hogy vennem kene egy 3-ik madarat akkor talan jobban ereznek magukat?


A valaszokat elore is koszonom,


Sara


2011. febr. 1. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Hol tartod a kalitkát? Nagyon fontos, hogy ne legyen huzatos helyen. De forgalmas helyen sem. Legyen megfelelő természetes fény, de a túl sok direkt napfény sem jó.

Az általad leírtak alapján az egészségükkel nincs gond, szerintem nem kell aggódnod. Az teljesen normális, ha este egy lábon üldögélnek - a madarak így alszanak. Az pedig kifejezetten jó, ha a kezedből esznek!

Két papagájt jóval nehezebb megszelídíteni, mintha egyedül lenne, de persze nem lehetetlen. És mivel szereted őket és van hozzá türelmed, menni fog. Emiatt ne aggódj, rendben vannak ők, csak idő kell az új hely megszokásához. Helyezd megfelelő helyre a kalitkát és foglalkozz velük úgy, ahogy eddig. CSak óvatosan, semmi hirtelen, ijesztő mozdulat :) Az én madaraimnál különböző ideig tartott a "beszokás", a 3 hét teljesen normálisnak tekinthető.

2011. febr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia,


Nekem sem a beszokasal van problemam mert tudom hogy ido kell hozza es sok sok turelem.

Inkabb az aggasz hogy egyatalan nem eletvidamak, egymassal se "beszelgetnek" teljesen csendben vannak, es csak gubbasztanak/alszanak. Mintha nem is hullamospapagajokat vettem volna hanem horcsogot!

Meg akkor se szolalnak meg ha kimegyek a szobabol es huzamosabb ideig a masik helyisegben tartozkodom.

Otletem sincs mi nem tetszik nekik.


U.I.: igen a kalitka helyet is nagyon ovatosan valasztottam ki! Csak semmi huzat, legaram. Feny van de direkt napfeny csak napi 30 percig akkor is csak a kalitka egyik fele hogy ha nem tetszik nekik arnyegba huzodhassanak. stb...


Udv,


Sara

2011. febr. 1. 18:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előttem szólóval mert szerintem igenis forgalmas helyen kell tartani a papagájokat főleg ha egyedül vannak hogy ne kezdjék el tépni a tollukat de ha párban vannak akkor is jó nekik az emberi társaság. Az enyémek négyen vannak(2 nimfa, 1 hullámos, 1 király) mégis amint kimegyek a szobából 2 biztos elkezd utánam csipogni. Sőt amikor jövök haza még csak a bejárati ajtót kezdem el kinyitni de már hallom hogy csipognak ha van valaki a szobában velük akkor is.


Nem tudom hogy mekkora a kalitkájuk(75×40×50cm minimum kell 2 hullámosnak) de szerintem az is feldobná őket hogyha kiengednéd őket mindennap repülni a szobában persze csak miután botra vagy kézre szoktattad őket de ez nem okoz majd nagy problémát szerintem mert ha esznek kézből akkor nem félnek tőle.

2011. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Beus35 ***** válasza:

Engedd ki őket,repüljenek!!

Nálunk a szobában vannak!!

TV-t imádják:-))

Próbáld ki,de szerintem semmi gond nincs,csak nehezen szoknak az új helyhez!!

2011. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves valaszadok,


A papagajokat nem engedhetem ki repulni addig amig kezhez illetve bothoz nem szoknak es mivel 3 het szelidites utan meg csak ott tartok hogy a kezembol elfogadjak az eleseget DE semmi tobb!!! igy nem engedhetem ki oket, egyenlore.


Viszont a szelidites alatt is szeretnem hogy jokedvu papagajok legyenek igy nem tudom mit csinaljak.

Talan tegyek be egy tukros kis jatekot? ( a tukorrol nem tul sok jot hallottam...)

En a madarakat a nappali egyik reszebe tettem ahonnet belatjak az egesz szobat de nincsenek tul "elol".

Udv,


Sara

2011. febr. 1. 21:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Én se ajánlom a tükröt sőt inkább lebeszélek róla mindenkit.

Játéknak tehetsz be nekik piros korongot(atkaölőt) mert ahhoz hogy felakaszd nem kell benyúlnod a kalitkába így kevésbé félnek tőle. Sok papagáj szeret zenét hallgatni de csak egy bizonyos stílust mutass nekik párat hátha ők is szeretik.Szoktak elégedetten rágni(reszelni a csőrükkel)?

Ha igen akkor nem azért ülnek egy helyben mert unatkoznak,szomorúak hanem azért mert így érzik jól magukat.

2011. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Beus35 ***** válasza:

Nekem sincs kézhez szoktatva,még is szabadon vannak,amikor itthon vagyunk!

Hidd el élvezik a repülést,és visszamennek a kalitkába!!

2011. febr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves valaszado,


Igen allandoan reszelgetnek. Azt hittem hogy ez az emesztesukhoz elengedhetetlen es nem fugg ossze az allapotukkal. Tehat akkor ugy nez ki hogy unatkoznak.

Atkaolo korongot nem tudok beszerezni mert kulfoldon elek es itt ezt nem forgalmazzak. De ma elmegyek az allatkereskesedbe es szerzek vmi jatekot!

Koszonom szepen,


Sara

2011. febr. 2. 10:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Félre értettél. Ha reszelne akkor elégedettek mindennel és nem unatkoznak.
2011. febr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*reszelnek
2011. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!