Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan taníthatom meg a...

Hogyan taníthatom meg a hullámos papagájomnak, hogy amikor kiveszem, ne repüljön el azonnal?

Figyelt kérdés

mert ha egyszer elrepül akkor úgy kell elkapni, és az ne igazán teccik neki(azért kell elkapni mert fölrepül a gerendára, és mivel csendben van ezért én hülye képes vagyok elfelejteni hogy ott van)

meg azt is szeretném megtanítani hogy visszajöjjön ha hívom, vagy valami ilyemit, mert amikor elmegyek nem szeretném kint hagyni :\


2011. febr. 2. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ne kergesd mert attól csak elvadul inkább zavard le onnan(mindig ugyanazzal a dologgal így felismeri majd) és várd meg amíg leszáll valamire majd sötétíts be és dobj rá egy rongyot,fogd meg és tedd vissza. DE inkább azt csináld hogy amikor odarepül akkor azzal a bizonyos tárgyal azonnal zavard le onnan mindig így idővel megtanulja hogy oda nem szabad menni. Hogy hogy elfelejted azt hogy kint van nem is figyelsz rá amikor bármit megehet, megrághat? Amikor valahol elül mert pl. belefáradt abba hogy felrepül a gerendára majd te lezavarod majd visszarepül és te megint lezavarod... akkor menj oda hozzá a kedvenc csemegéjével(pl. fürtös köles) tedd elé az ujjad és próbáld rácsalni de úgy hogy ne tudjon beleenni még a fürtösbe és miután ráment az ujjadra adhatsz neki majd később távolabb húzhatod a kezed hogy ugornia,repülnie kelljen de mindig jutalmazd meg. Így próbáld meg megtanítani rá hogy ha hívod vagy egy bizonyos módon felteszed a kezed akkor repüljön oda hozzád mert finomságot kap(csak jutalmazáskor kapjon fürtöst máskor ne). De ha a lezavarásnak hála nem a gerendán fog ülni akkor nem kell hívnod mert eléred.
2011. febr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
"Ne kergesd mert attól csak elvadul inkább zavard le onnan" "dobj rá egy rongyot" LOL XD
2011. febr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi :) megpróbálom :)
2011. febr. 2. 15:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért nem szabad kergetni mert akkor azt hiszi hogy az emberek bántani, elkapni akarják amitől agresszívan fog viselkedni. Ha viszont egy tárgyal elzavarod majd hirtelen egy takarót dobsz rá akkor nem azt látja,tapasztalja hogy az emberek körbe-körbe kergetik, rohangálnak utána hogy elkapják tehát nem lesz vad.

De nem tudom miért is válaszolok és magyarázok olyannak aki lefogadom hogy nem ért a madarakhoz.

2011. febr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hát jah, elég valószínű hogy nem értek a madarakhoz, és szörnyű, hogy mégis van két madaram is :O szörnyűség, szar szemét szar vagyok pfuj -.-

szerintem nem csak annak lehet madara aki ért hozzájuk, dehát te biztos jobban tudod

am köszi a normális részét

2011. febr. 2. 16:48
 6/7 anonim ***** válasza:
A második hozzászólásomat nem neked írtam hanem a 2. válaszolónak.
2011. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jah jó
2011. febr. 2. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!