Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A Hullámos papagáj karmával...

...Gábor... kérdése:

A Hullámos papagáj karmával mit csinájak?

Figyelt kérdés
A Karmot le kell vágni vagy mit kell vele csinálni?
2011. febr. 2. 16:58
 1/4 anonim válasza:
Úgy tudom nem szükséges, csak akkor kell, ha már kellemetlenül hosszúak a karmai. (Idősebb a papagáj) Az állatorvos le tudja vágni neki. Gazdi is csinálhatja, ha pontosan tudja hogy kell.(!) Csak nagyon óvatosan, mert a karma legfelső részében is fut vérér. :) Én a helyedben inkább dokit hívnék, nehogy megsértem szegénykét... :)
2011. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Le kell vágni, ha nagyon hosszú, és ez nem függ a korától. Persze egy fél éves madárnak még nem lehet olyan hosszú a körme, högy vágni kelljen, de pl egy 3 évesnél már simán előfordulhat.

Igen, a karmukban fut egy ér, amit a világos karommal rendelkező madaraknál nagyon szépen átlátszik. Erre nagyon figyelni kell, nehogy megsértsük. Szerintem nem akkora dolog, hogy ez miatt állatorvoshoz kelljen menni, de persze ha valaki bizonytalan, akkor először kérjen segítséget.

2011. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha vastagabb-vékonyabb fűzfa vagy nem permetezett gyümölcsfaágakat teszel be ülőrúdnak akkor nem nő túl a karma. Kereskedésekben vehető karomkoptatókat SOHA ne vegyél.
2011. febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszíí.:D.
2011. febr. 2. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!