Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most keltek ki a kis galambjai...

Most keltek ki a kis galambjaim melyik az első oltás amit be kell adni nekik?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 11:15
 1/6 gfero ***** válasza:
az első oltást 3-4 hetes korukban paramyxo ellen kell megcsinálni
2011. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Galambok hozzám véletlenül költöztek az erkélyre és régebben még engedtem őket itt költeni.


(Azóta a sajátom kap golflabdát a tojás helyére és szegény azt melengeti legalább 25 napig, ez nálnk a születés szabályozás. Az illúzió viszont megvan. Felváltva őrzik.)


Régebben több fészekalj is kikelt mindenféle mesteséges beavatkozás nélkül.


Egyik ősszel kettőből neveltem szoba galambot.

Kb három napos korában behoztam mert kint már hűvös ősz volt és a szülei nem jöttek vissza hosszabb ideig. Elég hűvös volt kint. Itt 40 fokos vizet töltöttem műanyag palackba (és cserélgettem), arra tettem egy rongyot mellé jött a két kicsi magatehetetlen sárga csibe. Az egészet kívülről lazán letakartam szintén ronggyal. Kész volt a mű kotlós!


Naponta etettem őket szemenként a csőrükbe téve búza szemeket és víz cseppet. Az egyik galamb, a lány madár bő fél éves korában eltűnt az erkélyről de a fiú már lassan kétésfél éves lesz és hozott másik lányt magának. Megszokták hova lehet pottyantani, egy újságpapíros részre(de azért nem mindíg csak oda járnak).


Amelyik itt nevelkedett az nagyon imád minket. A másik, az új lány csak elvisel viszont ki-be járnak mindketten és az idegen lány is vissza jön, sőt követeli hogy bejöhessen.


A fiú amelyik itt nevelkedett, van amikor két percenként kimegy és vissza jön. Mindent megmutat mit szeretne, azzal, hogy oda-vissza néz ha valamerre ki akar menni. Amikor enni kér akkor a főldet nézegeti mintha csipegetne és utána rám néz. Ott van előttük a kis vödör búza de a csemegét sózott napraforgót kérnie kell (só nélkülit nem szereti annyira). :) Nagyon elkényeztettük már.


Jövök haza valahonnan bringával akkor mindent megnéz és megszagolgatja, megcsípredi a ruhám cipőm, a bringa kerekét és nagyon lelkendezik. :)


Van amikor itt ülök a számítőgép előtt és csak azért jön ide hogy rajtam kényelmesen elhelyezkedjen. Megbirizgál a csőrével, lassan hosszúkat pislog. Lehasal rajtam és elalszik. Azelőtt nem is gondoltam hogy egy vadgalamb ilyel legyen habár kicsi gyerek koromtól kedvelem őket..


A lényeg, hogy madár vitamint (KORVIMIN ZVT+REPTIL) adok neki időnként egy-két héten keresztül amikor tollváltása van. Kibővített nyílásu régi szemcseppentős flakonból az ujjamra szórok egy kevés port kicsi kupacba és a kiskorában megszokott etetőfogással alulról nyitom a csőrét és a szélébe törlöm a kicsi vitamin por adagot.


Mondom neki "vitamin vitamin", már tudja mi az és sokszor oda csíp a por kupackába, hogy felszedje, mert tudja hogy az övé. Háziállat lett a vadgalambból. Mindent megkap amit kíván.


Kisebb korában szinte falta a gyümölcsöt, banánt szőlő belsejét de most nem kell neki. Zöld saláta levelet is próbáltam adni de csak belecsíp, aztán elhajítja. Ha megpróbálom a csőrébe tenni azt vagy a gyümölcsöt, akkor kiköpi és megrázza a fejét mutatva, hogy nem tetszik neki.


Semmi más gyógyszert vagy hasonlót nem kapott.

Habár egyszer felcsípett valami bogyót amitől nagyon ment a hasa és akkor kapott egy kis aktív szenet aztán hamar rendbejött.


Kell ezeknek ilyesmi is mint gyógyszer amiről itt szó esett? Látszólag egészséges és erős, jól táplált madár.


Fantasztikus kis állatka ez a galamb. Nagyon szeretjük egymást!

2011. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gfero ***** válasza:
csakhogy itt ha jól értem házi galambról van szó és ezeket ha nem oltod be egy betegség esetén az egész állományod elpusztul.nekem versenygalambjaim vannak ezeknél egy vagyonba kerülne egy ilyen pusztulás.tehát az oltás kötelező.és utána még be kel oltani paratífusz ellen is
2011. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Értem és köszönöm. Mindíg érdelkelt az ilyen komolyabb dolog is csak éppen panelban lakom ezért nincs rá lehetőségem.


Sok sikert hozzájuk!

2011. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gfero ***** válasza:
panelben is lehetne tartani az erkélyen 1 pár kacagó gerlét nagyon kedves madarak
2011. febr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jónéhány évvel ezelőtt kezdődött, még 2005 év környékén hogy egy vadgalamb pár ide költözött egy valamikori akvárium állvány alá, aminek a tetején és az alatta lévő polcon növények voltak. A lány madárnak hiányzott a középső ujja. Megsajnáltam és nevelgettem őket családostól.


Etettem őket és figyeltem ahogy fejlődnek a kicsik. Felnőtt néhány generáció, aztán egyre több madár szokott ide, ami már így tömegével zavaró lett nekem is.


Közben megszületett 2008 őszén a mostani, teljesen saját nevelésü fiú galambom és a lány testvére, (ami közben eltűnt). Őket bent neveltem a szobában és meg is szoktak néhány fontos dolgot mert itt nőttek fel kicsi koruktól fogva, mást nem is láttak csak embert.


A kinti első anyamadár egyszer csak eltűnt. Azután már a kintieket nem etettem annyira mert nagyon sok koszt hagyott itt az egyre több galamb. Azóta lassan teljesen beszüntettem a kintiek etetését mert már uralhatatlanul jönnek és potyogtatnak. Időnként 10-15 madár is itt ül és a növényeim is tönkrementek azóta mert nem bírják a madaraktól savasodó földet.

Egy tél után lapátolni lehet a hátrahagyott téli hulladékot. Télen, hidegben ritkábban megyek ki rendet tenni.


Szóval kint nem nagyon lehetne saját madarat tartani a vadgalambok miatt. Azokat meg valamivel el akarom ijeszteni de nem sok sikerrel. Már leereszthető hálón gondolkodom, hogy azért ki lehessen nézni a szabad levegőn akadályok nélkül is amikor kimegyünk.


Szóval van madaram csak kint eléggé elvadultak a körülmények.


Sokszor éjszaka kimegyek, hogy elszoktassam innen a vadgalambokat, de inkább engedik magukat megérinteni, megfogni, aztán nagy unszolásra elmennek de félóra műlva megint itt van mind. Ezzel nem tudok mit tenni, pedig már a sok idegen madárból tényleg elég..


Szeretem is őket és ezt a kintiek is érzik talán azért jönnek vissza mindíg a védett helyre.

2011. febr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!