Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a különbség a galamb és a...

Mi a különbség a galamb és a gerle között?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, hogy tudjam; milyen szárnyas látott névjegyével néhány napja a budapesti Rákóczi úton. :-)
2009. febr. 11. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Gerlék a párban élő galambfajták, tudod akiknek van gerlepárjuk (vagy nagyon szeretnének egyet), akivel turbékolhatnak naphosszat :)


Tehát ha a Rákóczi úton azzal a fajtával találkoztál, amelyik amúgy csapatban támad, és ha Hitchcock valaha Budapesten forgatott volna, talán mégnagyobb siker lett volna a Madarak (persze Galambok címmel), akkor azok nem gerlék, hanem gonosz-galád-galambok.


Viszont ha az adott szárnyas miután megtisztelt névjegyével feltünően magányosan sétálgatva billegtette feléd a kis hátsóját... nos, akkor félnék a helyedben, hogy holnap reggel egy turbékoló, csillogó szempár néz rám a párnáim közül, mert utána soha nem rázod le, mert ő egy párban élő (jelenleg magányos) kis gerle lány. (De ilyenek Budapesten igencsak ritkák, nálunk otthon, a mecseken van egy párocska, akik minden évben visszajárnak kettesben költeni, meg turbékoln az ablakunk alatt :) )


Nos ennyi, remélem tudtam segíteni.. :)

2009. febr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a humort sem nélkülöző, maximálisan kielégítő válaszodat. :-)
2009. febr. 11. 11:47
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Szívesen máskor is... Én sem tudtam amúgy, úgyhogy én is okosabb lettem, sose gondolkoztam eddig, hogy az otthoni gerlepárunkat Édesanyucikám miért hívja gerléknek, ha egyszer sima galambok, (azt, hogy sokkal menőbb a tollazatuk, mint a városiaknak és délre járnak telelni, azt annak tudtam be, hogy egyszerű sznobok és nem közösködnek a városi galambokkal... :D )
2009. febr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A külünbség az alkatuk:A galamb nagy darab, gerle kisseb, csinosabb- biztos láttál már "vadgalambot".Nos az igazából gerle.Méghozzá Balkáni gerle:)
2009. febr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Neked is nagyon szépen köszönöm.

:-)

Amúgy az a helyzet, hogy amikor "aláírta" a vállamon a jelenléti ívet a kis szárnyas, épp hajnali szürkeség (sötétség) volt még, és így nem tudtam alaposan szemügyre venni őkelmét. Persze első „boldogságomban” mondtam valamit, de azt most itt nem írnám le.

:-)

2009. febr. 11. 14:01
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Első vagyok... hát ha így van, akkor bocsi a félrevezetésért, pedig külön utána néztem, hogy biztosra menjek (wiki)... de passz, nem vagyok biológus... :)


Amúgy a vadgerle is vadgalamb tudtommal, nem csak a balkáni gerle, de ez végső soron lényegtelen... :)

2009. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Hát ha még nem mostad ki a kabátod, (akkor fújj, ejnye-bejnye!)... akkor érdemes lenne elvinni a mintát egy DNS tesztre, mert most már tényleg érdekelne a dolog... :D:D (ternészetesen az első voltam má' megint :D )
2009. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyébként bár nem régen találtam ide erre az oldalra, örülök, hogy ráakadtam. A kérdések és a rájuk adott válaszok jelentős része tényleg olyan, hogy okosodhatunk általuk, és az ilyet nagyon fontosnak tartom.


Ezért is foglalatoskodom évek óta egy másik oldal, az iwiw – remélem, ezért nem koppintanak a „gazdák” az orromra – fórumának egyik topikjában egy, a magam és Homo Ludens társaim művelődését, kupálódást, ismereteink gyarapítását elősegítő kvízjáték életben tartásával.


:-D


Na ennyit a reklámról.


:-D

2009. febr. 11. 14:13
 9/11 A kérdező kommentje:

A „pakkot” azóta persze eltüntettem, de az esemény nem veszett kárba. Ha nem részesültem volna ebben az élményben, ez a kérdés nem született volna meg kobakomban.


:-DDD

2009. febr. 11. 14:18
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A balkáni gerlék kissebbek szürke színű és fekete csík van a nyakukon.Nekem kacagó gerléim vannak majdnem olyanok mint a balkáni gerle csak más a hangjuk és a kacagó gerlék többféle színben vannak.

A galambok nagyobbak.Többféle galamb létezik.

2009. febr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!