Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a különbség a nagysándor...

Mi a különbség a nagysándor és a kissándor papagáj természete között?

Figyelt kérdés

Milyenek általában? Melyik az zajosabb? Mennyire ragaszkodóak és mennyire taníthatóak?


Egyáltalán jól írom le a nevüket? (egybe-külön)


2011. máj. 17. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatomat és ismerőseim tapasztalatát írom le. A kis sándor papagájnak sokkal áthatóbb hangja van szerintem. Mennyit hallatja az pedig madártól függ. Nekem például a kis sándoraimból csak 1 az ami zajong a többi az allig hallatja a hangját. Egyik ismerősömnél viszont be sem áll a szájuk egész nap. Valamint a kis sándornak sokkal nagyobb a rágási igénye. Fából van a röpde akkor neki esik és bontja. Odut is széjjel faragják. A sándor papagáj is rág, de nem annyit (pedig erősebb csőre van). Ha kézzel neveltet veszel akkor kedves és ragaszkodó madarak. Elég okosak is szerintem (mind2). Ha jól tudom külön szokták írni. Kis sándor és nagy sándor, mert a méretükre utal.
2011. máj. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy állandóan legyen nekik rágnivaló. Pl fűzfaág
2011. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Párban kell tartani őket, vagy egyedül is lehet?
2011. máj. 17. 17:11
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 17. 17:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden madárnak az a legjobb ha párban vannak tartva, de tarthatod őket egyedül is. Viszont ha egyedül tartod akkor sokat kell vele foglalkozni.
2011. máj. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kissándor zajosabb, hevesebb, nagysándor okosabb, csendesebb. Az, hogy mennyire ragaszkodó és tanítható, attól függ, hogy mennyi idős kora óta van veled és hogy mennyit foglalkozol vele, a kissándor is sok mindenre megtanítható, szavakutánzására is.
2012. máj. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!