Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kaptam hullámos papagájt kint...

Kaptam hullámos papagájt kint tartották, utána ha a lakásban tartom a madarakat tényleg elpusztulhatnak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem pusztulnak el.

Én nekem nyáron kint vannak, télen pedig bent vannak a papagájok.

2011. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez fordítva igaz csak. Ha egy szobai madár kikerül a hidegre akkor megfázhat,meghalhat de egy kintinek nem árt ha behozzák.

A királypapagájom a tenyésztőnél mielőtt megvettük volna kint volt de mi lakásban tartjuk már fél éve még sincs semmi baja.

2011. febr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem baj, ha behozod.

Az előttem lévőtől szeretném megkérdezni, hogy hím, vagy tojó királyod van? Illetve, hogy kedvencnek tartod, vagy tenyészted? Lehet ezeket a szenzációs madarakat kézhez szoktatni, és házi kedvencként tartani? :-)

2011. febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hím. Lehet házi kedvencként tartani de nem olyan mint pl. egy nimfa. Szelíd mert eszik kézből, kézre is lehet állítani és szeret az emberek közelében lenni. De a királypapagájokra jellemzően nem szereti ha simogatják, babusgatják. Nem erőszakos, agresszív.

Ami probléma lehet az az hogy nagy kalitka kell neki(80-100cm). És mint minden nagy papagájt változatosan kell etetni(naponta friss gyümölcs,zöldség) de nem szabad a kalitka aljában hagyni romlandó ételt mert sokat van,eszik lenn.

Csak nem venni szeretnél egyet?

2011. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Beus35 ***** válasza:

Nem!

Huzatot nem bírják,ez biztos!!!

2011. febr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Nem, sajnos nincs elég helyem hozzá. De nagyon tetszenek ezek a madarak. Nekem egyébként katalin papagájom van, ő elvileg simogatható, de én pont olyat fogtam ki, ami nem nagyon tűri a simogatást, elhúzódik a kéztől. Egyébként szelíd, nagyon szeretem. :-) Nem tudom, mennyire ismered ezt a fajtát, de a katikat is változatosan kell etetni, sok zöldség és gyümölcs kell nekik. A király papagájok lenyűgöznek. Csak egyszer láttam élőben, akkor megérinteni is volt lehetőségem. Elképesztően gyönyörű madarak. :-)
2011. febr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!