Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kockázatot jelenthet e a...

Kockázatot jelenthet e a gyerekeimre egy befogadott 4 éves szuka Berni pásztor, amit nagyrészt láncon tartottak? A tulaj elmondása alapján rendszeresen elengedték, és sétáltatták, de nem vagyok erről meggyőződve.

Figyelt kérdés
Nyilván nem hagyom őket felügyelet nélkül a kutyával!!
2010. aug. 2. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, ha ti most majd rendesen nevelitek, játszotok vele, foglalkoztok vele.


Azért egy felnőtt, eddig rosszul tartott kutyával csak óvatosan, fokozatosan szoktassátok magatokhoz.

2010. aug. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha amúgy értesz a kutyákhoz, és tudod hogyan kell helyesen nevelni, foglalkozol vele eleget, és nem hagyod őket felügyelet nélkül, akkor nemhinném. Ami fontos, hogy a gyerekeknek is magyarázd el, hogy a kutyát régebben bánthatták, és ezért nagyon kell vigyázni rá, nem szabad a farkára lépni, vagy a bajszát húzni, mert szegényben rossz emlékeket ébreszthet.


Ha nem vagy biztos magadban, akkor legalább egy szocializációs foglalkozásra menj el valamelyik kutyasuliba.


Amire még figyelj, hogy a játékát, kajáját, helyét véfheti, ezért ezt is tudatosítsd a gyerekekben, hogy ezek a kutya dolgai, és nem szabad elvenni tőle.

2010. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ezek a kutyák okosak és ha nem tartod sürün pórázon akor nagyon hálás lesz egyébként szerintem nem jelent veszélyt a gyerekeidre de fő a biztonság (de attol is füg h használták e valamire vagy csak ugy volt mert ha használták akor a parancsszavakkal olcsón) pl.volt egy pulim és mikor azt mondtam neki h hajdsd visza akkor (a bárányokhoz szokot) ha nem talált egy bárányt sem a közelben megzavarodott és képes volt mindenkit hajkurászni aki elé került
2010. aug. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!