Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1 hónapja kaptam 1 him nimfapa...

Csoka98 kérdése:

1 hónapja kaptam 1 him nimfapapagájt. Már eléggé szelid eszik a kezemből. Hogyan taníthatom meg arra, hogy rááljon a kezemre?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 19:39
 1/7 krameri ***** válasza:

mikor játszol vele, mindig a kezeden, ujjadon álljon. ez eleinte nehézkes majd megszokja és nyugton marad.

Aztán először a kalitkában dugjad az ujjad, ha már ott simán rááll, akkor nemsokára kinn is megadja magát.

Hasznos, mert sokszor repülés után nem engedi, hogy megfogd, viszont azt hagyja, hogy rááll a kezedre, és a megfogása nélkül visszateheted a kalitkába.

2011. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, pont úgy, ahogyan az első válaszadó azt leírta!!!!


Sok sikert!


Nimfák tulaja:)

2011. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem tojóm van,és nem az előírtak szerint sikerült kézhez szoktatni... elgé vad volt,h benyúltam a kalitkájába csipkedett,így fogtam magam és (mivel 2 ajtó van a kalitkán) az egyik ajtón benyúltam,a másikon kizavartam a papagájt a kalitkából. 1 kört sem repült és máris egy bögre tetején landolt lihegve. Elkezdtem az ujjammal szép lassan közelíteni hozzá és meglepő módon elsőre ráment a kezemre. Ezek után már csak gyakorolnunk kellett a dolgot és ma már akármerre van éppen mindíg a kezemre jön.
2011. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krameri ***** válasza:

te szerencsés vagy, de a legtöbb madár mikor először találkozik emberrel inkább otthagyja a fél tollazatát, minthogy megfogják.

A tiedet valószínűleg kézzel nevelték, így csak az új helytől félt, de az embereket amúgy már megszokta.

2011. márc. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem kézzel nevelt csak még nagyon fiatal.Az elején nagyon félt és csípett,de mostmár nagyon szelid.köszönöm a válaszokat,megpróbálom rászoktatni.
2011. márc. 11. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Nos nekem se ment elösször de meg kell szoknia hogy sokat van a kezed a közeéében valamint néha enged ki hads repüljön és ha leszéll vhova tedd a begyéhez e kezed és maradjugy mozdulatlanul amig rá nem jön hogy a kezeden kényelmesebb és aztánrámászik. Nekem ez bejött!
2011. márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem 17 évig volt nimfapapagájom (állítólag hím), de soha nem sikerült megszelidíteni. Tanulékony volt, mert megtanult "beszélni" is pár szót, de az emberre soha nem szállt rá, ha ki volt engedve. A végén elajándékoztuk, mert nem lehetett vele már mit csinálni, csak rikácsolt egyfolytában és felébresztett mindenkit hajnalban.
2011. márc. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!