Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet egyszerűen megfogni...

Hogy lehet egyszerűen megfogni egy nimfapapagájt reptetés után?

Figyelt kérdés
Ugyebár a nimfákat naponta kell reptetni és ezért szeretnék választ kapni a kérdésre.
2011. júl. 29. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szia, simán megfoghatod egy kis madarász vagy lepkehálóval. tudod, van 1m nyele, és olyan 15-30 cm átmérőjű hálós része. ezzel simán elkaphatod, vagy ha ügyesebb vagy, akkor egy jó vastag munkavédelmi kesztyűben, kézzel is megfoghatod.
2011. júl. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ.
2011. júl. 29. 20:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet kapni ezeket a kamikazee madárhámokat is.


www.kamikazee.hu

2011. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Reagálva az első válaszoló válaszára: vagy akár meg is lehet szelidíteni, és akkor sem vastag munkavédelmi kesztyű, sem lepkefogóháló nem kell.


Amúgy az enyémet, míg nem értette, mit akarok, addig a következőképp "tettem" vissza: repülés után mindig a kalitra száll, az a biztos pontja. (Bár az enyém nem is repül nagyon sokat). Amíg fél a kezedtől, addig óvatosan be lehet terelni az ajtón, értelemszerűen a kezeddel ellentétes irányba kezd oldalazni, ha közelítesz felé.

Később az ülőrúdját tartottam elé, amin aludni szokott. Azt ismerte, így automatikusan ráállt, be tudtam tenni őt a kalitba.

2011. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szoktasd botra/kézre. Tanítsd meg neki hogy ha elé rakod az egyik ülőrúdját/ujjad akkor lépjen rá így be tudod tenni a kalitkába. A gyakori megfogás nagyon stresszes neki.


20:58

Szerinted ha annyira se szelíd hogy ráálljon az ujjára akkor hámhoz tudná szoktatni? A hám használatához teljesen szelíd madár kell. És a lakában miért kéne hám?

2011. júl. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. júl. 30. 11:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

20:58as vagyok:


Nem kell itten lehurrogni, én csak tanácsoltam.

2011. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen móccerekkel akarod befogni, hogy hálót dobsz rá, ne várd, hogy szelíd legyen :). Az én két nimfám már szinte a szobámban élnek. Csak éjszakára teszem be őket. Már van külön helyük is. Egész nap kint vannak :)
2011. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
az szerintem nagyon jó ha olyan szelídek :)
2011. aug. 1. 12:46
 10/11 anonim válasza:
Én úgy szoktam hogy egy magasabb helyre oda teszem a kalitkáját és magától bemegy vagy felül a tetejére és ott már megtudom fogni kézbe és beteszem a helyére!!!
2012. júl. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!