Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Magyarországon lehet-e venni...

Magyarországon lehet-e venni hóbaglyot?

Figyelt kérdés

Tudom vadon élő állat, de egy hatalmas telkünk van, ami tele van fákkal, és úgy gondolom itt szívesen elélne, meg amúgy is szívesen foglalkoznék egy bagollyal.

Lehet ma Magyarországon venni hóbaglyot?


2011. márc. 19. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Védett madár, ne is próbálkozz vele, és miből gondolod, hogy ott is maradna?
2011. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondolom ha kiskorában veszem akkor odaszokik..
2011. márc. 19. 15:18
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

"A bagolyfélék családjából a hóbagoly él a legészakabbra és az egyetlen faj a családból, amelyik a tajgaövnél északabbra költ.


Az északi-sarkkör területén költ cirkumpolárisan, Izlandtól és Skandináviától keletre Kelet-Szibériáig, valamint Alaszkában, Kanadában és Grönlandon is. Költőterületének legdélebbi pontja Norvégia magashegységi területein van. 1967 és 1975 között a Shetland-szigeteken is költött."


"Magyarországon fokozottan védett

Eszmei érték: 100 000 Ft"


Úgyhogy valószínűleg a sarki üzletben kapsz ^^

2011. márc. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A hóbagoly nem védett állat? Szerintem nem lehet, vagy csak illegálisan. Egyébként azt gondolom, hogy az állatok a természetes élőhelyükön élnek szívesen!
2011. márc. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ne essél bele a nagy harry potter lázba...
2011. márc. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

gondoltam hogy lesz egy ilyen komment is.

köszönöm a válaszokat.

2011. márc. 19. 15:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom semmilyen bagoly sem tartható házi-kedvenckét....
2011. márc. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:

Jogilag lehetséges, egy halom engedély birtokában. Gyakorlatilag megoldhatatlan, hacsak nem üzemeltetsz állatkertet. A kertedben szabadon amúgy se lehetne, egy engedélyköteles, fokozottan védett és mellesleg veszélyes állatot szigorúan ellenőrzött körülmények között kell tartani.


Ha a kerted szép nagy, nyugodt, és hagyod szaporodni a rágcsálókat, akkor előbb-utóbb fel fog bukkanni valamelyik őshonos bagolyfajunk.

2011. márc. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!