Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 3 nimfa,1 hullámos egy kalitká...

3 nimfa,1 hullámos egy kalitkában. Lehetséges? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egyik rokonom meg akar szabadulni a nimfapapagájaitól (párban vannak,már tojásaik is voltak,de bizonyos okokból nem tudták kikölteni őket) és lehet,hogy én fogom megkapni őket. Nekem már van 2 madaram,egy nimfa és egy hullámos,kis kalitkában,sűrűn kiengedve,hogy mozoghassanak. (teljesen szelídek)

Ez a két új madár eddig röpdében volt tartva (abban is maradnának),eléggé elszigetelten,nem nagyon foglalkoztak velük,eléggé félnek az embertől.Arra gondoltam,hogy ha hozzám kerülnek be tudnám-e rakni az én madaraimat hozzájuk? Nem vadulnának el ők is? Meg tudnám szelidíteni az új papagájokat?A kis hullámos hogy érezné magát 3 nimfa mellett?

Előre is köszi,és bocsi a rengeteg kérdésért,de most sorozatosan merülnek fel bennemm az újabbnál újabb kérdések ezzel kapcsolatban :)


2011. márc. 26. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak a kérdése olvastam, mert gondoltam gyorsan vlaszolok.

1. ahhoz iszonyú nagy kalitka kéne, hogy ennyi madár kényelmesen elférjen.

2. ami még ennél is sokkal-sokkal fontosabb: SOHA ne tegyél egy kalitkába két ennyire eltérő méretű madárkát! Kérlek NE!!!!saját madarunkon látom ennek a hatalmas hibának a következményét. Még az állatkereskedésben volt így. Miénk a hullámos, de még ő volt a legkevésbé megtépve a hullámosok között (veszekedtek a kaján gondolom), de a mai napig mindent támad ami nála nagyobb. Legyen az a kezünk, vagy bármi. Pedig mi aztán tényleg soha nem bántottuk, és jún-ban lesz 2 éve, hogy megvettük.

2011. márc. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok az első. Lehet az általam írtaknál csak azért volt ez a probléma, mert még mind vad volt. Viszont a magyarázatban írod, hogy az a két nimfa vad. Ha a te nimfádat nem is bántanák, de a kis hullámosodat szerintem igen. Mennyi idős a két vadóc? Mert fiatalon szelídíthető, de idősebbként már szerintem nem. Vagy ha mégis, akkor iszonyú nehéz. De minden esetre még vadak semmiképpen se tedd be hozzájuk még a nimfádat se!
2011. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát a korukra csak saccolni tudok 2-3 évesek lehetnek.

Nálunk a nimfa-hullámos párosítás talán azért jött be,mert a nimfa(tojó)már 2 éve nálunk volt amikor a hullámost(hím) vettük. Nagyon jól elvannak együtt :) olanok mintha tesók lennének :)

2011. márc. 26. 13:19
 4/6 A kérdező kommentje:
Felmerült még egy kérdés...a papagájoknál van olyan monogámság (mint pl. a farkasoknál) hogy egy párjuk van,és csak az az egy? szóval,ha bekerülne a párhoz még egy tojó akkor lenne ott valami?
2011. márc. 26. 15:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy nálad mi számít kicsi kalitkának de a 2 madárnak kb. egy 70cm hosszú, 50cm széles, és 80cm magas kalitka a minimális napi több óra kint lét mellett is.

Nem hiszem hogy baja esne a hullámosodnak mert a tenyésztőknél is vad hullámosok és nimfák vannak egybe és jól megvannak. Az első válaszolónak a hullámosát azért bántották szerintem a nimfák mert kevés etető volt a kalitkában és feszült volt az összes madár mert nagyon kicsi kalitkában tartották őket ezért nem fértek el rendesen.

A papagájoknak több párjuk is lehet egymás után. Ha egy pár mellé még egy tojót teszel akkor lehet hogy a tojók veszekedni fognak a hímen.

2011. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ :)
2011. márc. 26. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!