Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tényleg ki fognak kelni a...

Tényleg ki fognak kelni a tojásból?

Figyelt kérdés
Hello! Van egy zebrapinty párom, akik szorgosan rakosgattál eddig a tojásokat (most először mert újak) és kb másfél hete raktak 5 tojást az egyik belső (üres) etetőbe, a másik belső etető tele van. És felváltva folyamatosan kotlanak rajta, valamelyik mindig rajta ül és tegnap láttam hogy mintha a fele tojás sötétebb lenne mint a másik fele ha érthetően írom. Van benne valami szerintem :-) Akkor valszeg lesznek kis pintyőim?
2011. ápr. 13. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges. Az utolsó időben nagyon halvány kékes árnyalatúak azok a tojások, amiket laknak, és rózsaszínesek azok, amik üresek. Így lámpázás nélkül is lehet dönteni.


Nagyon nem jó, hogy etetőben fészkelnek. Normális hely kellene nekik, mert rászoknak és mindig etetőbe akarnak majd fészkelni.

Most már viszont nincs mit tenni, mert ha átrakod a tojásokat, akkor nem fognak velük tovább foglalkozni.


Legközelebb kapjanak rendes fészkelőhelyet!

2011. ápr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha már tapasztaltak a madaraid ilyen téren akkor valósznű hogy kikelnek és fel is nevelik a fiókákat.
2011. ápr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

megnézem majd akkor a tojásokat milyen színűek, ilyesmi belső etetőbe fészkelnek: [link] de van nekik rendes fészek de a buták nem abba rakták... ilyen van nekik kb.

[link]

2011. ápr. 13. 08:33
 4/11 anonim ***** válasza:
lényeg hogy SOHA ne vedd ki öket. 2 hónapja megjártam énis. kivettem, függőlegesen tartottam, és elszakadt a jégzsinór. És beszáradt mind a 4. Ami sötétebb nem valószinű, hogy abbol lesz, emrt az a nem megtermékenyülté. Hagyd őket, ha lesz lesz, ha nem... Egy kicsit elsőre érdekes, de ne piszkáld, mert avégén nem lesz semmi. Majd 3-4 hét és meglátod hogy lesz vagy nem. Csak télleg ne nézz be a fészekbe se, föleg ne érj hozzájuk
2011. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem nyúlok hozzájuk csak már eléggé várom, hogy lesz e valami de én azt olvastam h két hét nem 3-4
2011. ápr. 16. 17:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó nem tudja mit beszél. 3-4 hét?

14 nap a kelési idő. Pár nap eltérés előfordul, na de hetek?

A jégzsinór meg nem szakadozik olyan könnyen. Ha kivesszük a tojást, akkor ugyanabban a helyzetben kell tartani amúgy is, nem szabad forgatni.

Sötétebb? Hát a kék számomra sötétebb, mint a fehér, és Igen, abból kelnek a fiókák.

2011. ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
egy db nekem rózsaszines és 4db kékes de már nagyon várom mi lesz mert akkor már napok kérdése és egyáltalán nem piszkáltam őket
2011. ápr. 16. 18:19
 8/11 A kérdező kommentje:
KIKELTEK :-) egy db még mindig tojás, 3db egészséges kis sötétszürke bőrű fehér pelyhekkel, egyet kilöktek a "fészekből" az nagyon kis girnyó volt és fehér és nem pelyhes meg is döglött :-( de 3 jól van :-)
2011. ápr. 18. 09:30
 9/11 A kérdező kommentje:
AZ EGYIK KIPOTTYANT A FÉSZEKBŐL, OTT TOPOROG A KALITKA ALJÁN, MIT TUDOK CSINÁLNI, SEGÍTSETEK PLS! 2HETESEK MOST, HANEM TESZEK SEMMIT VAN ESÉLY HOGY MEGMARAD?
2011. máj. 2. 13:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd vissza.
2011. máj. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!