Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Védett ez a madár? Fekete színű

Védett ez a madár? Fekete színű

Figyelt kérdés

elegem van !!!!!!!!!!!!!!!!

hajnali 4kor a rikácsolásra ébredünk folyamatosan 2hete.

[link]


[link]


2011. ápr. 16. 17:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Hogy lehetsz ilyen szemét? Ennyi erővel,ha te énekelsz akkor én is lelőhetnélek nem?!MINDEN madár szinte rikácsol,ne bántsd. pff... -.- ÉS IGEN VÉDETT!
2011. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
30%
Azért lássuk be, hogy őt is meg lehet érteni...nekem is volt egy idő mikor az ablakba egy rohadt madár hajnali 4 kor pofázott órákig...nagyon idegtépő dolog, aki nem éli át az nem tudja milyen, mikor már egy hete folyamatosan felébreszt...azért nehogy már, egy kis szar madár terrorizáljon egy embert.
2011. ápr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Ez biztos nem varjú, nézzétek már meg mekkora, meg a csőre alakját. Feltételezem, hogy egy feketerigót felismernél, úgyhogy én seregélyre tippelek. A csőre alapján nagyon az jön le.

Ne bántsd, használj füldugót. Tudod, hogy egy ilyen madár mennyi hasznot hoz? Rengeteg hernyót és káros férget elfogyaszt. Ha annyira zavar, mondom, füldugó, vagy valamit tegyél a fára, ami elijeszti. Szélforgót, valami zörgő nejlonzacskót, mit tudom én. Legyen már ennyi fantáziád!

2011. ápr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem varjú, hanem FEKETERIGÓ!! Az egyik legszebb hangú és leggyönyörűbb madarak egyike!! És igen, VÉDETT, 10ezer ft az eszmei értéke. Hogy lehetnek ilyen szemétládák egyesek, mint ti, a szomszédaiddal együtt?! Én kifejezetten örülök, ha itt vannak és énekelnek a fenyőn meg a háztetőn, nem még le akarom lőni!! LŐDD LE MAGAD INKÁBB, AKKOR NEM KELL TOVÁBB HALLGATNOD!!!
2011. ápr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
szia, ez a madár védett
2011. ápr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Hivd fel az országos madártani intézetet, helyes madarászok vannak ott, kérdezd meg, melyik madárról lehet szó, ők szivesen elbeszélgetnek veled, lehet hogy van ötletük, mit kell csinálni hogy a madár elköltözzön.
2011. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Ebből a képből aligha lehet megmondani milyen faj, de ha elég hangos akkor több mint valószínű hogy védett :D Talán a szarka lehetne az egyetlen lehetőség amit úgymond lelőhetnél (csakhogy lakott területen belül nem lövöldözünk), de a leírtak alapján valószínűbb hogy valamilyen varjú, poszáta, esetleg csóka. Amúgy szerintem a madár eszmei értéke nagyobb lehet mint egy jól zajszigetelt ablak, de lehet hogy a madár csak azért csicsereg mert "unatkozik", rakjatok ki neki diót kis madárházban próbából (bár valószínű hogy teljesen más madarak fognak rájárni és a ti madaratokat nem is fogja érdekelni, de próba szerencse).
2011. ápr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell madarásznak lenni, hogy lássam, ez egy feketerigó és védett, eszmei értéke 10000 Ft. Személy szerint én örülnék, ha madárcsicsergésre kellene kelnem. Bár a hajnali négy tényleg necces. :)
2011. ápr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Egyértelműen rigó!! 17 éve élek családi házban, megszoktam őket.most éppen 5 órakor kezdenek fütyülni,ami igazából még csak 4 óra.

Én tőlük tudom, hogy reggel van, pedig még sötét van.

én már visszatudok tőlük aludni:))

Az sokkal rosszabb volt, amikor évekig csulicsapat pletykálkodott hajnalok hajnalán a cseresznyefán.Na azok aztán tudnak zajt csapni.

Aztán a macskáim rendet raktak, a csulik odébbálltak.

2011. ápr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Te szemétláda SÖRÉTES? na majd én mutatnék neked sörétest te kis..
2011. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!