Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Védett ez a madár? Fekete színű

Védett ez a madár? Fekete színű

Figyelt kérdés

elegem van !!!!!!!!!!!!!!!!

hajnali 4kor a rikácsolásra ébredünk folyamatosan 2hete.

[link]


[link]


2011. ápr. 16. 17:34
1 2 3 4
 21/34 gfero ***** válasza:
100%
nem értem egyes embereket pl.az én szomszédom aki most költözött ide pestről beszólt hogy idegesíti a galambjaim turbékolása.úgy ahogy van elküldtem a halál farkára nem tudom egyesek miért játsszák az istent hogy csak nekik van helyük a földön.
2011. ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Nemsokára vége lesz a párzási időszaknak és akkor elcsöndesednek.én nem is rikácsolnak, hanem aranyosan fütyörésznek.
2011. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
aki ennyire védi ezt a madarat és ért hozzá meg van madarász ismerőse az írjon privátot és jöhet érte elviheti rikácsolni.
2011. ápr. 16. 20:35
 24/34 anonim ***** válasza:
Vegyetek füldugót!!
2011. ápr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

kitaláltam pár megoldást.kirakunk hálót jó magasra és elfogjuk..reméljük sikerül. aztán ismerős aki megy pestre beül vele a kocsiba és elengedi pesten.

de ha újra itt látom akkor bezárom a garázsba a macskámmal és játsszák le. ha a madár jön ki élve akkor megtartom de egy kalitkában.

2011. ápr. 16. 20:39
 26/34 anonim ***** válasza:
67%
Én csak ennyit mondok ezek után: ROHADJ MEG, BUNKÓ PARASZT!!!!
2011. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy miért akarod ennyire elfogni/bántani azt a madarat. Miért nem jó az hogy vesztek füldugót és hagyjátok hadd csipogjon. Valaki írta hogy nemsokára vége a párzási időszaknak és nem fog rikácsolni többet.

17:55- Nem lehet megérteni. Ismerek olyan embert aki vett papagájokat és az elején nem de egy idő után mindig amint felkelt a nap(de gyakran még előbb) elkezdtek üvölteni. Nem dobta ki/bántotta őket mert tudta hogy ez a madarakkal jár. És ha akart ha nem fel kellett kelnie de a kérdező füldugóval addig aludhat amíg akar anélkül hogy bármit csinálna a madárral. Ja és ő nem hetekig kelt rikácsolásra hanem több mint 15 évig.

2011. ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsánat de nem értem miért kell mindenhez ilyen "tapló" módon hozzáálni. Annak hogy madarak nyüzsögnek körülötted örülni kéne, nem pedig hogy még pusztítsd is őket. Ezt sem fogom fel hogy miért csak azok a lehetőségek merülnek fel a kedves kérdezőben amik a madár elpusztításával járnak. Nem hibáa hívja egyébként ezeket az állatokat a nép- és szaknyelv énekesmadaraknak, mert többszáz éven keresztül a hangjukat valahogy nem rikácsolásként aposztrofálták az emberek, valahogy csak a 21. század őrült ámokfutóit zavarja a madárnak már a puszta léte is. Továbbá bármennyire is tűnik jelentéktelennek egy ilyen kis madár a mai mesterséges világban, neki igenis elég fontos szerepe van az ökoszisztémában, ha nem lennének a környékeden madarak valószínűleg nyáron ellepnének titeket a különféle, (jobbára kártékony) rovarok.

Erre rengeteg példa van pl. Amerikában ahol elszaporodtak az afrikai méhek a legegyszerűbb és legtermészetesebb megoldás az volt hogy a kertvárosokba (ahonnan előzőleg kiírtották a madarakat) visszetelepítettek őshonos madárfajokat amelyek előszeretettel fogyasztották a rovarokat, a változás évek alatt észrevehető volt. Ez persze elég primitív példa, de aki eleve úgy áll hozzá hogy a madarat márpedig sörétessel kell kiírtani annak csak így lehet elmagyarázni.

2011. ápr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Már majdnem meg akartalak védeni a sok negatív hozzászólástól, kedves kérdező, de aztán elolvastam, hogy hálóval akarod elfogni a madarat és elvinni Pestre (miért pont oda, a város másik felébe, vagy esetleg a legközelebbi erdőbe nem elég?), meg hogy odadod a macskának. Pfff. Szánalmas vagy. Egy kis érdekesség: a madarak evolúciója kb. 150 millió éve kezdődött, míg az emberé 2,4 millió éve. Na ki is él régebb óta ezen a bolygón?
2011. ápr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Magadba kéne nézned... Nem vagy normális,ha egy ártalmatlan madarat akarsz bántani,vagy pedig egy nála sokkal erősebb állat erejének kitenni. Ez pl olyan mintha téged a krokodilok közé vetnénk,na milyen lenne? -.-
2011. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!