Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa vagy a hullámos...

A nimfa vagy a hullámos papagáj zajong kevesebbet?

Figyelt kérdés
Nekem mindegy lenne, mert szeretem hallgatni őket, de nem szeretném, ha a szomszéd esetleg szólna érte. Elég vékonyak a falak.:(
2009. márc. 5. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

hullámos.

Nekünk volt egy szép fehér nimfánk és mivel panelban lakunk el kellett vinni, mert nagyon hangos volt :/ ( pedig annyira szép madár)

2009. márc. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Én tapasztalatból mondom,hogy mindkettő tud fülsüketítően rikácsolni!A hullámosé valamivel halkabb,de sokkal kitartóbb,tovább képes egyhuzamban énekelni,mint a nimfa.
2009. márc. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő egyformán zajos. A kecskepapagáj nem zajos, és szerintem nagyon szép.
2009. márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt nimfa es hullamos papagajom is , a nimfa "enekelese" hangosabb viszont ritkabban zajongott mint a hullamos papagaj es ertelmesebb is volt jol utannozta a hangokat, ha egyszer ujra tartanek papagajt akkor tutti nimfat vennek.
2009. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő tud zajos lenni, nekem VAN mindkettő :-) Van, amikor duetteznek, panelban lakom, kb. 20 éves, nem ma épült, és a panelprogram során csak a külső szigetelést vastagították meg. Egy szomszéd se szólt eddig miattuk, pedig összesen 6 madaram van (plusz néhány fióka, amióta ivarérett a nimfa párom).
2009. márc. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
81%
MIndkettő zajong elég sokat de azért csendesebb a nimfa.Egy jó tanács:estére takard le bármilyen madarad is van mert ha nem takarod le a kalitkáját körülbelül úgy hajnali 5 óra tájban ébresztés fog várni.Egyébként vannak olyan hullámos papagájok amik elég csendesek legelőször nekem is olyan volt.DE a legtöbbje elég csicsergős.de hát ugye nem minden madár ugyan az.
2009. márc. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a letakarós módszer nem tudom, honnan jött, mert az enyémek délig is képesek aludni hagyni, ha nem csörög az ébresztő órám. 6 papagáj!!! Nevelés és szoktatás kérdése. Ismerek olyan papagájtartót, aki kipróbálta a letakarást, és akkor se volt csendben a madara. Ha úgy neveled, hogy csendben legyen, míg te nem akarsz ébredni, akkor csendben lesz, ez az első pár hét. Ha nem szoktatod rá egy rendszerre, akkor ébreszteni fog. Több, mint 8 éve papagájozok.
2009. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Volt már 4 éve papagájom és, ha letakartam őket, akkor mindig megkukultak.:)

Felőlem rikácsolhatnának, csak a szomszéd... Olyan idióták az emberek, ha emiatt bepanaszolna, nem is tudnám hová tenni a papagájt (albérletről van szó). Lehet, hogy inkább teknőst kéne vennem.:S Csak egy papagáj szerintem jobb lakótárs lenne.

2009. márc. 7. 22:47
 9/13 anonim válasza:
100%
Lehet hogy jobb lakótárs, de ha albérletről van szó nem biztos, hogy értékelnék a szomszédok. Arra is gondolj ha sokat vagy távol (dolgozol vagy suliba jársz) a madár unatkozni fog. Légy belátó neked milyen lenne egész nap bezárva lenni egyedül egy kalitban? Nekem is vannak és nagy tévedés, hogy párban zajosabbak. Én javasolnám neked, hogy párban vedd őket. De ha igazán rám hallgatsz akkor egy pár neophema papagájt javasolnék neked. Nem annyira szelidek, de kézhez lehet őket szoktatni. Nagyon kellemes halk hangjuk van. Vagy idézném az előttem lévő hozzászólót vegyél kecskepapagájt. Igaz nagy a mozgásigénye, de nagyon társasági kis lény és érdekes mekegő hangot ad, ami nem hangos. Állítólag igazi kis bohócok tudnak lenni. Neked kell döntened, de ne feledkezz meg a titokról senki sem szeret egyedül lenni!!
2009. márc. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

ez változó, mert fajon belül van csendes és hangoskodó is.

Talán a hullámos kevesebbet csipog.

2009. márc. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!