Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt ajánlotok?

Milyen papagájt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék otthonra valamilyen komolyabb papagájt, (tehát nem hullámos papagájt vagy nimfát)

Sajnos még nem volt nagyobb madaram, így nem tudom hogy milyet érdemes venni. Hobby állat lenne, vagyis olyasfajta házi kedvenc. Fiókaként szeretném megvenni, hogy kézhez tudjuk szoktatni. Milyen fajta papagájt érdemes venni? és milyen árakkal számoljak???


2011. ápr. 28. 22:34
 1/6 anonim válasza:
Rozella papagájt ajánlok, meg a jákó papagájt, esetleg még a Nagy sándor papagájt, de azt nehézkes beszerezni, de a jákó és a rozella nagyon könnyen tanítható, aranyosak és nagyon okosak.
2011. ápr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jákót csak akkor vegyél ha tudsz naponta 8 órát foglalkozni vele mert nagyon érzékeny faj ezért nagyon hajlamos a tolltépésre.

Csak akkor vegyél fiókát ha már van tapasztalatod az etetéssel kapcsolatban mert egy apró hiba is a madár életébe kerülhet.

Olyan fajtát ami hozzád illik csak akkor tud bárki is mondani ha leírod hogy mekkora kalitkához van elég helyed, mennyit tudnál vele foglalkozni naponta,stb.

2011. ápr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ha értékesebb madarat szeretnél,akkor a jákójavaslom.Nekem is az van.3hónapos,és kézzel nevelt volt. Szerintem nem

sokkal kíván több gondoskodást, mint bármely másik madár.Az enyém most lesz 9 hónapos, és gyönyörűen beszél, már mondatot is.Minden madárral kell foglalkozni, hogy jól érezze magát, és ne unatkozzon. Ja és csak tenyésztőtől vásárolj! Ha kell megadom a tenyésztőm nevét.

2011. ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még csak 6 hónapja van nálad tehát nem biztos hogy 1-2 év múlva nem kezdi el tépni magát. De ha pl.elutazol pár napra és odaadod valakinek hogy addig gondozza akkor lehet hogy mire visszaérsz félig kopasz lesz hiába foglalkozott az illető ugyanannyit vele mint te.
2011. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nos, mivel valamilyen komolyabb papagájra vágysz, én ajánlani tudom a lóriféléket, illetve a Nagy Sándor és Örvös Sándor papagájt. Ha pedig, van rá pénzed, elegendő időd, megfelelsz mindennek, ami kell neki, akkor én is a Jákó papagájt ajánlom, nagyon okosak :-)
2011. ápr. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lóriféléket se vegyél mivel ők főként nektárt de gyümölcsöt, zöldséget is esznek nem pedig magokat.
2011. ápr. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!