Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Amazon papagáj jó első madárnak?

Amazon papagáj jó első madárnak?

Figyelt kérdés

Mit kell tudni a tartásukról? Mennyibe kerül egy egészséges, jó helyről származó madár?

Az egész még csak terv, de szeretném jól csinálni.


2011. máj. 6. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha még nem volt soha madarad, akkor nem ajánlom. Egy kisebb kaliberű papagájjal kezdjetek.

Ha mégsem akartok tömegmadarat, akkor tudom ajánlani a katalin papagájt, a kecske vagy a törpe papagáj.


Ha mégsem tudlak lebeszélni róla, akkor egy tenyésztőt keressetek, aki kézzel nevel fiókát nektek. Mindenképpen ilyet válasszatok! Ő el is mondja nektek, hogy mi hogyan működik velük kapcsolatban.

Árban, nem akarok hülyeséget mondani, olyan 140-160 ezertől vannak.


Kalitkát a lehető legnagyobbat vegyétek neki, mert nagyon szeretnek mászni. Sima kisállat kereskedésben nem is találtok. Fressnapf vagy hasonló üzletben lehet kapni kimondottan nagypapagájoknak valót. Nem túl olcsó mulatság.

2011. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sejtettem, hogy nem olcsó mulatság, én a kutyázást csinálom komolyabban, hát az sem az, vannak tapasztalataim:D

Ha lebeszéltek róla, akkor valószínűleg nem amazon lesz az első, úgy szeretném, hogy neki és nekünk is jó legyen.

2011. máj. 6. 15:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem ajánlom az amazont első madárnak. Amúgy valamivel olcsóbbak az amazonok, mint amit az első válaszoló írt. Legalábbis kékhomlokú és venezuela mindeképpen. 100-110 ezer körül már lehet kapni. Nagy és erős kalitka kell nekik. Azonban ha megfogadod a tanácsunkat akkor kissebb madárral kezdesz. Előző már írt pár lehetőséget. Vagy esetleg ha valamivel nagyobb madarat szeretnél akkor nagysándort ajánlom. Nem túl nehéz a tartása és 30-40 ezerért már lehet kézzelneveltet kapni. Ha eldöntötted milyen madarat akarsz járj utánna még annak a fajnak az igényeinek mindenképpen. Akármilyet is választasz nagyon sok törődés kell majd neki ha egyedül tartod.
2011. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én sem ajánlom kezdésnek. Elsőnek én mindig a hullámost javaslom mert ők a leghalkabbak és őket a legkönnyebb tartani is. De akármilyen fajtát is veszel mindig nézz utána hogy hogyan kell tartani és mik az igényei.

[link]

[link]

2011. máj. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hullámost a család leszavazta, inkább nimfát esetleg?
2011. máj. 6. 19:19
 6/10 anonim ***** válasza:
A nimfáknál figyelni kell az etetésre. A magkeverékekben rengetek a szotyi ezért ki kell válogatni belőle az összeset és a fekete színűeket ki kell dobni a fehérből,csíkosból összesen 25 szemet kell adni neki naponta. Fontos hogy mielőtt megveszed a magkeveréket olvasd át hogy mi van benne és semmiképp ne vegyél olyat amiben mogyoró vagy dió van. Hetente minimum ötször kell neki gyümölcs,zöldség(nem mindent ehet meg) és 1-2 hetente főtt tyúktojás.
2011. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen mindegy, hogy milyen madárral kezdesz, mindegyiknek utána kell olvasnod, és úgy tartani, ahogy kell.


Minek tarts 20 évig hullámos papagájt, ha úgy is amazont akarsz, és a 2 teljesen más? Semmilyen tapasztalatot nem fogsz kapni, ha elötte másmilyen madarat tartasz.


Nézd meg őket tenyésztőnél, videókon, aztán eldöntöd, hogy mit akarsz. egyáltalán nem nagy kunszt egyiknek sem a tartása, sőt kb ugyanolyan. Attól hogy az egyik olcsóbb, az igényei ugyanazok.


A lényeg, h sokat olvass utána, mielőtt belevágsz.

2011. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, pont erre lennék kíváncsi, mert szeretnénk jól csinálni. Már egy-két hónapja elkezdtem a tartásukról és nevelésükről videókat nézegetni. Egyből lejött, hogy a következetesség fontos, de mégsem lehet ugyanúgy nevelni egy madarat, mint egy kutyát. (mert hogy kutyákkal komolyan foglalkozom az egyéb állatimádat mellett.) Szeretnék minden lényegesen kideríteni.
2011. máj. 8. 15:31
 9/10 anonim ***** válasza:

utolsó hozzászóló... uramisten...

Nincs különbség a kettő tartása között? Látszik, hogy semmi tapasztalatod nincsen.

2011. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak üzenem hogy NINCS KISEBB KALIBERŰ MADÁR vagy ahogy szokták mondani "kezdők madara". Minden papagáj papagájból van ezért ugyanúgy viselkednek akármilyen madarat választhatsz ha nem tartod helyesen akár egy hullámossal is kudarcod vallhat az ember olyat válassz ami hozzád illik ha félsz hogy nagyot csíp akkor kisebbet válassz. Ajánlom minden papagájtartó figyelmébe Bíró Bálint Emberképzés papagájokhoz és Az idomítás művészete című könyvét. Én elolvastam , első papagájnak kékhomlokú amazont vettem és minden úgy csináltam ahogy az ott le van írva és BEVÁLT !
2012. aug. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!