Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek mit csináljak a...

Szerintetek mit csináljak a hullámosommal?

Figyelt kérdés
A hullámos papagájomnak nagy a kalitkája és játéka is van(cserélgetni is szoktam őket sőt még a kalitkáját is átszoktam rendezni) mégis szinte egész nap a kalitka felső sarkát rágja mert ki akar jönni de ha nem rágja és oda megyek hozzá akkor is elkezdi rágni. Ha viszont kiengedem az elején repül egy kicsit majd a függönyön vagy ha leveszem és lerakom valahova akkor ott üldögél akár órákon keresztül is hiába teszek elé játékokat amikkel régebben szeretett kint játszani. Mivel tudnám kint rávenni hogy mozogjon,játsszon legalább annyit mint a kalitkában és mivel tudnám rávenni hogy a kalitkában ne rágja a rácsot egész nap(félek hogy fémmérgezést kap)?
2011. máj. 7. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Had üldögéljen ha neki ahhoz van kedve. Egyébként ne játékokkal akard elhalmozni hanem a személyes figyelmeddel. Jobban örül neki ha te játszol esetleg vele. Rakj be neki csőrkoptatót vagy fadarabokat amit rághat és akkor talán nem fogja a kalitkát rágni és akkor nem "idegesít". Másik lehetőség, hogy szerezz neki társat. Ha a másik madár is szelíd akkor nem fognak tőled elszokni és ha nem érsz rá akkor se unatkoznak. Remélem valamit tudtam segíteni.
2011. máj. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Foglalkozni is szoktam vele de általában csak olyan dolgokat csinál amihez nem kell sokat mozognia pl.rágja a hajam. Van csőrkoptatója és mindenféle fa dolog is van a kalitkájában de a rács rágásán kívül nem érdekli más.
2011. máj. 8. 13:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Társat próbáld meg akkor ahogy már javasoltam, vagy próbáld meg azt ahogy a tolltépkedésről szokták leszoktatni a madarakat. Van ilyen keserű folyadék (körömrágáshoz ami van az is jó elméletileg) és azzal kend be a kalitkának azt a részét ahol rágja.
2011. máj. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!