Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy beteg (atkás, férges)...

Egy beteg (atkás, férges) papagáj maximum mennyi ideig maradhat életben?

Figyelt kérdés

A madaram nagyon sokat vakaródzik,a csőrével állandóan harapdálja magát,vagy nem is tudom mit csinál,de nekem nem csak egyszerű tollászkodásnak tűnik. Sokszor pihenteti a lábait,egyszer az egyiken,máskor a másikon álldogál,és cserélgeti. Kissé felborzolja a tollait is.Állandóan csikorogtatja a csőrét,nem is tudom hogyan írjam le,úgymond egymásnak ,,dörzsölgeti" őket,elég kellemetlen hangja van. Az aktivitás viszont meg van,az étvágya is jó,az ürülékével sincs gond.

Nem tudom,hogy most betegnek tituláljam-e be vagy sem,kb másfél hete van nálam,azóta csinálja ezt. Ha tényleg beteg lenne nem kellett volna már elpusztulnia?

Az edényeit,a kalitkáját tisztán tartom,minden nap kap friss vizet. Gyümölcsöket,zöldségeket viszont nem hajlandó megenni,de ezzel még mindig kísérletezek.Talán vitaminhiánya van?Ő az első papagájom,szóval nem tudom nagyon,hogy minek hogyan kellene lennie.


2011. máj. 8. 18:23
 1/5 anonim válasza:
hát ha nem kopaszodik, akkor semmi baja szerintem, ha kopaszodik, de jó az étvágya amugy, akkor lehet hogy unalombol tépkedi... nemtudom...szerintem semmi baja ha van étvágya ...bár ha túl sokat pihen akkor lehet van vmiu bibi..de ez a viselkedés szerintem természetes, enyémek is szokták...:)
2011. máj. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem,nem hullik a tolla,és nem is tépkedi.Csak néhány db tollpihe hullik le,de annyi kell is. Akkor nyugodt vagyok,köszönöm szépen!(:
2011. máj. 8. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi baja nincs.. :) Nekem 10 éve vannak madaraim, és ez a viselkedés teljesen normális!
2011. máj. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs baja de adj neki 2-3 hetente főtt tyúktojást nehogy azért elkezdje enni a tollait mert kevés fehérje van a szervezetében(a kalitkában mindig legyen csőrkoptató).

Az hogy 1 lábon áll és közben felborzolja a tollait teljesen normális mert a madarak így pihennek(ha 2 lábon pihenne beteg lenne).

Az hogy reszel a csőrével normális mert a papagájok így mutatják ki hogy elégedettek.

Adj neki játékokat nehogy unatkozzon de ne tükröt, csengőt, műpapagájt hanem hintát és mindenféle natúr fából készült játékokat. Az ülőrúdjai különböző vastagságú nem vegyszerezett gyümölcsfaágak vagy fűzfaágak legyenek és semmiképp ne műanyag vagy karomkoptatós műanyag.

Az én papagájaim megeszik a gyümölcsöket,zöldségeket de szoktam nekik adni külön vitamint is(Immunovet a neve).

Ha lenne még kérdésed nyugodtan írj e-mailt.

2011. máj. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Beus35 ***** válasza:

Gyümölcsökkel próbálkozz mindig,mindig tedd másik helyre,majd megkóstolja és rájön,hogy finom!Nekünk így jött be,na meg a lágy eleség is!

Vitaminos magokat is mindig adok nekik!

Kalitka tetején a kekszet imádják....

2011. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!