Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehetett a hullámos papagáj...

Mi lehetett a hullámos papagájommal? /nőstény/

Figyelt kérdés
Kivételesen ma reggel verekedtek a párjával, amit sohasem szoktak. Mikor hazajöttem, láttam, hogy le van esve a kalitka aljába s nm tud felmászni. Felraktam a rúdra, de megszédült és leesett..........kivettem a kalitkából és leraktam az ágyra, felakart szállni, de nem tudta mozgatni a lábait és leesett, majd vergődött a földön. Visszaraktam az ágyra, a szárnyait szétfeszítette, afeje előfordult és valamilyen rángógörcsbe esett, a szóbából kifuttam hogy hivjam apumot, s mire visszamentünk, ő már kivolt tekeredve. Szó szerint.. Vajon fertőző betegség ez, vagy amire én gondolok: valamilyen tumor?
2011. máj. 13. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
abba belegondoltál már , hogy egy élölényt amely alap esetben a levegőben száll , bezártál egy kalitkába? szerintem nem kéne meglepődni ha baja van....
2011. máj. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vidd el sürgősen dokihoz, mond el mindezt neki, amit leírtál! Megvizsgálja és biztosan okosabbat mond, mint itt bárki is tud.

Amúgy verekedés nyomai látszanak rajta? Eszik, iszik rendesen? Mondjuk ha igen, akkor is irány a doki!

2011. máj. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a dokival már semmit sem érnénk, mert a remegés után lemeredt....mármint végleg...doktort már nem tudtam vinni..nem látszodtak a verekedés nyomai, ck 5 perces bunyó volt, de az is szokatlan kettejük közt..a másik most meg keresi őt... vajon lesz valami vele is, depresszio, ilyesmi, mert ő is végignézte a halálát
2011. máj. 13. 17:40
 4/9 anonim ***** válasza:
A verekedés után/közben leesett a kalitka aljába mert lehet hogy akkor ütötte meg magát? Vagy az is lehet hogy a párja okozott neki valamilyen sérülést.
2011. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
semmilyen baja sem volt, megnéztem őket. Viszont volt még, hogy leszédült a kalitkába..ck akkor azt gondoltam, hogy álmos.. most is igy csinált.
2011. máj. 13. 19:57
 6/9 anonim válasza:
0%
A megoldás egyszerű. Ha ilyen agresszív hímed van, akkor attól meg kell szabadulni minél hamarabb, mert agyon fogja verni a következő nőstényeket is. Én az ilyen hímet vagy elajándékozom, vagy odaadom a macskának. Többet ártasz vele ha megtartod, mintha nem. Szerezz helyette másik hímet.
2011. máj. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
semmi baj nincs a himmel, még szerényebb, mint a nőstény amilyern volt. azt nem tudom, hogy vajon vamali sajátos, vagy fertőző betegségben pusztult el a nőstény, mert ez nem természetes haál volt, az biztos
2011. máj. 15. 14:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Ismerős, amit leírtál. Nekem egy régebbi papagájom halt meg így. Nem a másik papagáj tehet erről. Ez egy betegség. Szerintem ilyen epilepszia féle. Elveszti az egyensúlyát majd rájön ilyen görcs, ilyen roham. Az enyém is ebben pusztult el. Mikor már vettem volna neki gyógyszert, késő volt. :( Pedig azonnal orvoshoz vittem, de hiába. Szerintem ez történt a tieddel is. Sajnálom! A másik papagájnak szerezz be egy társat, hogy ne legyen egyedül!
2011. máj. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem okos dolog lenne megvizsgáltatni a másik papagájt, nehogy valami fertőző betegség álljon az elhalálozás hátterében. Sajnálom. :(
2012. júl. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!