Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj (KÉPPEL)...

Hullámos papagáj (KÉPPEL) melyik a hím és melyik a nőstény?

Figyelt kérdés

ahol vettük, a kereskedő azt mondta hogy a sárga a hím, de olvastam róluk, és szerintem a kék lehet a hím, mert sötétebb a "bőre" és ő az aktívabb..

[link]


2011. okt. 9. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem mindkettő hím.
2011. okt. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem a kék a hím, a sárga meg a tojó.
2011. okt. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kék a hím, a sárgában bizonytalan vagyok, de lehet, hogy az is fiú. :-)
2011. okt. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, a tojónak szélesebb a csőre...
2011. okt. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kék tuti hogy tojó mert fehér karika van az orrlyukai körül. A sárga szerintem hím.

Az ülőrudak NE műanyagok vagy karomkoptatós műanyagok legyenek. Cseréld le mindet fűzfaágakra vagy nem permetezett gyümölcsfaágakra(félig vagy még addig se tudják átfogni a lábaikkal). És a kalitka se a legjobb mert festett. Amint észreveszed hogy elkezdték lerágni a rácsról a festéket cseréld le a kalitkát nehogy mérgezést kapjanak.

2011. okt. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a hím madarak viaszhártyája kék, ezért írtam a jobb oldalit hímnek, mert az mintha kék lenne.


A tojóé pedig barnás...Egyesek rózsaszínnek mondják...


De egyébként szerintem fiatal madárkák még, a viaszhártyájuk színe még fog változni.

2011. okt. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja és a fiatal madarak viaszhártyája vöröseslila :)
2011. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kék tuti tojó!

A másik ha nincs 3 hónapos, akkor fiú.


3 hónapos korukig a tojóké hússzínű, fehér körrel az orrlyukak körül, a hímeké sima hússzínű.

A viaszhártyák kiszíneződése 3-4 hónapos korukban kezdődik.

2011. okt. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon szépen a válaszokat, 2 napja vannak nálam a madárkák, és a kép első nap készült, de azóta kicseréltem a rúdjukat...ami pedig a kalitkát illeti, megfogadom a tanácsod...a legjobbat akarom nekik nyújtani..:) de van betéve szépia, meg sárgarépa és alma is (minden nap cserélem) és remélem azt rágják majd a kalitka helyett...
2011. okt. 10. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!