Kezdőoldal » Állatok » Madarak » S. O. s.! Mit kell a madárodúb...

S. O. s.! Mit kell a madárodúba tenni nimfapapgájok számára? Mármint mivel béleljék ki? Megcsinálják a saját tollukból, vagy kell berakni nekik valamit? Most tojt egy tojást a tojó és teljesen váratlanul ért mindenkit :S

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 20:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én bármit raktam be, azt kidobálták.
2011. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 gfero ***** válasza:
én száraz füvet szoktam tenni
2011. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát most ideiglenesen beraktunk hozzájuk egy dobozt (mivel nem voltunk erre felkészülve,nincs még madárodú),bele alulra újságpapírt,fölé vattát,a tetejére meg azokat a pihetollakat amiket csak úgy emlékbe gyűjtögettem tőlük...attól félek,hogy a tojó nem fog belemenni egy idegen dobozba :S
2011. máj. 14. 20:34
 4/16 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__1798249-vita..


ezt a kérdést én tettem ki,de senki sem válaszolt :/

sajnos későn esett le hogy,mit csinálnak a madarak :S sosem voltam még ilyen szituban,nem tudom mit kell tennem ilyenkor,de igyekszem utánaolvasni :/

2011. máj. 14. 20:41
 5/16 anonim ***** válasza:
Oduba faforgácsot tegyél nekik. Ne fűrészport, hanem nagyszemű faforgácsot.
2011. máj. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ne tegyél alájuk újságpapirt!!! Az ólom egyáltalán nem tesz jót nekik. A kalitka aljára homokot a legjobb tenni (lehet zacskóban kapni úgynevezett madárhomokot).
2011. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
az újságpapírt csak úgy hirtelen (más ötletem nincs alapon) raktam be. azóta utánaolvastam,most fűrészpor van az odúban,de nem hajlandó belemenni egyik sem :S a tegnap lerakott tojását beletettük az odúba,reggel még bele is ment,de azóta rá sem nézett...abba a sarokba tettük az odút ahol a papírt kezdte tépkedni (részletesebben leírtam a belinkelt kérdésemben),de most meg a másik sarokban tépkedi az újságot,mintha az odú ott sem lenne :S.és persze mögötte mindenhol ott a hím madár is .
2011. máj. 15. 16:22
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hogy a kalitka aljába tojt a nimfám, és ott ült rajta. Szerintem ne rakosgasd a tojást, hagyd ott ahová ő akarja rakni. Nem ezen fog múlni, hogy ki tudja-e költeni. Nálam sajnos volt olyan, hogy rajta ült hetekig mégsem kelt ki a tojás. Aztán magától otthagyta, és akkor kivettem a tojásokat.
2011. máj. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
ki tudta költeni a kalitka alján? o.O ilyenről még nem is hallottam...köszi a választ :)
2011. máj. 15. 19:34
 10/16 anonim ***** válasza:
Direkt írtam, hogy ne fűrészport rakj az oduba hanem faforgácsot. Egyébként meg ha most elveszed a tojást és raksz fel neki rendes odut faforgáccsal akkor belefog tojni ne aggódj. Ha valami véletlen fojtán mégse akkor meg hagyd lent a tojást hátha ott kikelti. Előfordul.
2011. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!