Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem maradhatok a kozmeti...

Miért nem maradhatok a kozmetikában, míg megcsinálják a kutyámat? Mi titkolni valója van a kutyakozmetikusnak?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondják, hogy azért, mert akkor ideges a kutya. Borítékolom, ez nem igaz! Már voltam ott nem egyszer a kutyámmal, ahol megengedték és teljesen nyugodt volt. Sőt voltam ott úgy is, hogy nem az én kutyám nyírták, de ott volt a gazdi és az a kutya is nyugodt volt, több is. Viszont mikor olyan helyre vittem, ahol nem engedték meg, hogy ott legyek, napokig reszketett utána a kutyám és depressziós volt. És megkértem, hogy ne nyomják ki a bűzmirigyét és mégis kinyomták, amit onnan tudok, hogy aztán begyulladt neki és az én kutyámnak csak olyankor gyulladt be eddig, ha megpiszkálták.

Mégis, miért nem lehet ott a gazdi? Mi titkolni valójuk van? Megverik a kutyát vagy mi? Nekem ez felháborító! És a legtöbb kozmetikus ilyen, rengeteg helyre próbáltam már menni és egy kezemen megszámolom, hány helyen engedték meg, hogy én is ott legyek. Miért?


2010. jún. 30. 23:05
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
elvileg eltereljük a kutya figyelmét, de az előbb vki olyat irt, h van h elkábitják a kutyit.
2010. jún. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
2010. jún. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom de felháborító dolog! A kutya az én tulajdonom, én mondom meg mi hogy lesz vele! Azon kívül a kozmetikus is nekem dolgozik, én fizetek, akkor ő a dolgát végezze és ne parancsolgasson! Én tudom milyen a kutyám, én tudok neki parancsolni stb. Még jó hogy nekem nem kell ilyen helyre járnom. Megértelek kérdező.
2010. jún. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
56%

Kutyakozmetikus vagyok és én sem szeretem ha ott van a gazdi és nem azért,mert takargatni valóm van és azért sem mert elkábitom a kutyákat.

Sokkal nyugodtabban viselkedik és szebben áll ha nincs ott a gazdi.Ha nem is izeg-mozog(ami miatt a gazdinak ugy tünik,hogy nyugodt)a fejét folyamatosan tekergeti és a gazdit keresi.Senkinek nem hiányozna,hogy ezért véletlenül megvágnám.

2010. jún. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó, nem minden kutya egyforma. Tudod vannak pl olyan kutyák is akik csak akkor nyugodtak ha ott a gazda és egyébként kinyírnának nem hogy szépen álljanak. Vannak olyan kutyák akiket megnevel a gazdájuk, és szépen állnak neki...
2010. jún. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
56%
Az a baj,hogy nagyon ritka az ilyen kutya és gazdi, tisztelett a kivételnek.Nálam ha nagyon ragaszkodnak hozzá akkor maradhatnak,de ha mégsem ugy viselkedik akkor elszoktam magyarázni a gazdinak,hogy ezért és ezért lenne jobb ha nem lenne itt.Érdekes módon nálam nem szokott ebből probléma lenni.
2010. jún. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Én pont emiatt a sok negatív élmény miatt döntöttem úgy, hogy kitanulom a szakmát és egyrészt magam csinálom a kutyám, másrészt szeretnék kutyakozmetikus lenni. Már azóta van saját gépem és bár még a papírom nincs meg, de ismerősök hordják hozzám a kutyáikat, egyelőre gyakorlatszerzés céljából ingyen csinálom nekik itthon. A kozmetikus kolléga válaszával azért sem értek egyet, mert pont a minap volt egy olyan kutyám, aki izgett-mozgott és állandóan a gazdit nézte volna. És egyszerűen megkértem a gazdit, hogy álljon meg az asztalnál úgy, hogy szembe legyen a kutyával és így nem volt semmi gond, ha kellett, kértem fogja meg vagy tartsa a fejét. És működik a dolog és így nyugodt volt a kutya is. Előtte egy olyan kutyám volt, aki iszonyatosan hisztizett a fülszőr tépéskor, meg akart harapni és ordított is. A gazdival megoldottuk, a kutya folyton menekült hozzá, végül az volt a trükk, hogy a kutyát megállítottuk úgy azt asztalon, hogy a két első lábacskájával felállt a gazdi mellkasára, a gazdi ölelgette, nyugtatgatta, én közben cirógattam a fejét, simogattam a csipesszel, majd ráfogtam a szőrre és három mozdulattal kitéptem a kutyusnak. Szóval meg lehet oldani gyönyörűen a dolgokat, csak fantázia és akarat kérdése! És türelem, szeretet! Amikor ugyanezt a kutyát le akartuk fogni, csak még jobban vergődött, de ezzel a trükkel, hogy odabújhatott a gazdihoz, bár nem minden gond nélkül, de sikerült megcsinálni a fülét. 8 hónapos kutyus volt, próbálták már neki, de nem sikerült és már egyetlen nagy csomó volt a szőr a fülében szegények. És ezt most nem öndicséretből írtam, hanem ellenpéldának, mert biztos vagyok benne, hogy ezt így bárki meg tudná csinálni, aki szeretettel és türelemmel közelít a kutyusokhoz és a gazdáikhoz is!
2010. jún. 30. 23:32
 8/49 anonim ***** válasza:
67%
Érdekes don szerimtem meg alap hogy én döntöm el mi lesz a kutyámmal. :) Szerintem tök alap hogy a kutyámat én tudom irányítani és nem más.
2010. jún. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 Winner of Royal Hill ***** válasza:
26%
A sok nagyképű,aki itt eldönti mi legyen a kutyájával az miért nem kozmetikázza otthon? Nyilván a kozmetikus tudja mit miért kér.Miért kell mindenkibe belekötni? Ő tanulta a szakmát nem Ti.
2010. jún. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Már ne haragudj, de én mint leendő kozmetikus már megtapasztaltam az ellenkezőjét, amit mondtak eddig nekem a kozmetikusok. És magam csinálom a kutyámat, az ilyenek miatt és ezért tanulom meg a szakmát. Nem tudom, nektek nem számít az ügyfelek véleménye? Mennyi alázat van tibennetek? Nem igazán vinném olyan kozmetikába a kutyámat, ahol így beszélnek az ügyfélről/ügyféllel, hogy ugyan honnan tudnám én mint ügyfél jobban, ha nem én tanultam a szakmát! Micsoda tiszteletlenség ez?! Hogy akarsz azoknak az embereknek a pénzéből élni, akikkel így beszélsz?

Van egy-két jó ismerősöm is a szakmában, akiktől hallottam dolgokat, az egyikőjük kifejezetten problémás kutyákkal foglalkozik, ő is megengedi, hogy ott legyenek a gazdik munka közben. És mondta, hogy azért nem engedik sokan, mert megütik a kutyát ha nagyon vergődik, meg van, ahol elkábítják, meg kikötözik. Mit tud egy ilyen kozmetikus? Nekem ez szánalmas és egyáltalán nincs bizalmam egy olyan ember felé, akinek nem nézhetem meg menet közben a munkáját. A másik meg, hogy a gyerekem sem hagynám ott a fodrásznál, így a kutyámat sem.

2010. jún. 30. 23:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!