Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit adtok enni a hullámos...

Mit adtok enni a hullámos papagájotoknak és mit hogyan készítettek el, hogy rakjátok a kalitkába?

Figyelt kérdés
És pl. most milyen kaják vannak nekik?
2011. máj. 24. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:

hullámos magkeverék-ez az alap. ennek mindig kell lenni. ezen kívül a rács közé bedugva van alma, egy kajacsipeszre felcsípve egy gyümlcskeverék-rúd (tudod, mézzel sok mag és szárított gyümölcs van ráragasztva egy farúdra), meg kálciumpótlásként csőrkoptató. Ez a jelenlegi, aktuális kajamennyiség:)


De általánosan: szoktak kapni az enyémek tyúkhúrt, salátát, egyszer kipróbáltam a petrezselymet is, de az nem jött be nekik. Néha kapnak főtt tojást összetörve, banánt, uborkát, és fürtöskölest, de azt csak akkor, ha idejönnek érte a kezemhez. Még biztos van valami, amit nem írtam le, de többnyire úgy működik, hogy amit mi is ennénk épp, és szabad nekik adni, abból kapnak. (ebédhez uborkasaláta..leveshez répa...persze nem ecetezve és megfőzve, hanem elkészítés előtt:))

2011. máj. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi hogy leírtad. Várok még válaszokat.

Én is leírom most: Minden nap kapnak vitaminos hullámos papagáj magkeveréket, ha van itthon akkor még teszek hozzá nekik ilyen vitaminos kismagot is egy kicsit (pl. vedlést segítő kismag). Minden nap kapnak friss vizet (nem jéghideget). Minden nap csipesszel felrakok nekik egy nagy salátalevelet. Felcsipeszelek egy pár almacikket is néha uborkát is (ubit azért ritkán, mert nem igazán szeretik). Volt már, hogy epret is próbáltam, de nem tetszett nekik. Van egy külön nagy tányérjuk még: ebbe minden nap reszelek nekik sárgarépát, almát. Néha paradicsomot apróra vágok bele vagy banánt reszelek bele. Néha kapnak főtt tojást apróra tördelve, túrót, sajtot. Nekik is van szépia felakasztva. Néha kézből etetem őket fürtös kölessel. Egyébként meg többnyire csak akkor akasztom be nekik a fürtös kölest, ha hétvégére elutazunk, meg többnyire akkor kapják meg a vitaminos mézzel összeragaszott magos rúdat is.


Mi az, amit még lehetne nekik adni? Ilyen különleges ételekre gondolok, amit mi is eszünk. Mit ehetnek még? Pl. tésztát ehetnek? És a szőlőt hogy adjátok nekik hogy meg tudják enni?

2011. máj. 24. 09:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne adj nekik mindennap salátát mert hasmenést okoz. Elég hetente 1-2 alkalommal. Almát és répát is elég hetente egyszer adni mert a túlsok vitamin se jó nekik.

Én még szoktam adni főtt rizst(madaraknak sima vízben fűszer, só, stb. nélkül), körtét, háztartási kekszet, kenyeret(mértékkel) is.

A tésztát nem tudom. Az inteneten sok helyen ellenzik az adását viszont ismerek olyan tapasztalt madártartót aki ad a papagájainak. Én mivel nem tudni biztosra hogy jó-e nekik nem adok.

2011. máj. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, talán egyszerre ez tényleg túl sok nekik. Kell a kis gyomruknak a pihentetés, különben telítődnek, hasmenésük lehet. Most hoztam nekik pitypang levelet, annak is örülnek. Ez kitart holnapig-holnaputánig, de emiatt egy-másfél hétig nem kapnak majd semmi salátát, vagy tyúkhúrt. Addig viszont megint jöhet nekik majd egy kis tojás, vagy répa. Mi legalábbis ilyen körforgás szerint adjuk nekik a tápanyagokat.
2011. máj. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szőlőből mi azt a nagyszeműt szoktuk, mert abból könnyen ki lehet szedni a magját. Azt nem szabad odaadni nekik. De a "szoktuk adni" az enyhe túlzás, mert nem eszik meg:)
2011. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát szerintem nekik nincs hasmenésük, normális a székletük. És mivel 3-an vannak, szerintem olyan túl sok vitamin nem jut hozzájuk ami már "ártalmas" lenne nekik. Nem olyan sokat adok, csak mindenből egy picikét. A nagy részét meg szétszórják meg leverik, játszanak a kajával is. :) Akkor lehet hogy a rizst is meg fogom próbálni, meg néha kekszet reszelve. Azt tudom, hogy a gyümölcsök magvait nem szabad nekik adni. Tésztát meg akkor nem is kockáztatom meg.
2011. máj. 24. 13:45
 7/7 A kérdező kommentje:
Körtét is venni fogok nekik most már néha. Valószínű szeretni fogják, mivel az almát is nagyon imádják.
2011. máj. 24. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!