Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elméleti kérdés, csak úgy...

Elméleti kérdés, csak úgy elgondolkodtatott: hol jobb egy papagájnak?

Figyelt kérdés

A szobában, ahol hűs van, és ki van engedve (amúgy nem repül sokat, inkább a lábait használja), vagy kint a friss levegőn, ahol mostanában olyan 28 fok van (nem a tűző napra kitéve természetesen, de hát mégiscsak trópusi madár..), óriáskalitkában, amiben, bár repülni igazából nem tud, mert mire elindul, megérkezik, de mint mondtam, a lábait használja amúgyis, és van kint medencéje?


Mostanában délelőttönként engedem ki, délután meg kiviszem a teraszra, kint dumál összevissza, valószínűleg a többi madárral "kommunikál". A ti madaraitok hol érzik magukat jobban?


2011. máj. 26. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Én vegyesen csinálom, nappal kiviszem őket, este pedig vissza. Szerintem így a legjobb nekik.
2011. máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fő a változatosság. Benn is van, kinn is van, hogy mikor, az a gazditól függ.
2011. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam őket kivinni a levegőre. A szobában tartom őket. Minden nap ki szoktam nyitni a kalitka ajtót, és aki akar ki is jöhet. Az egyik ki is szokott jönni. A másik kettő nem tudom miért nem.
2011. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fényre, napsütésre sztem minden élőlénynek szüksége van. Nem árt tehát, ha gyakran kiteszi az ember a kalitkát és persze a madarat. Nekem kékhomlokú amazonom van. Naponta kirakom, persze nem a tűző napra, de a kalitka tetejét félig letakarom. Majd eldönti a madárka, hogy a nap süsse a hátát vagy az árnyékba vonul. Mellesleg a kalitnak és az ülőbotoknak is jót tesz a napfény.
2011. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) Szerintem is fontos nekik mindkettő, csak ugye egyszerre a kettő nem valósítható meg, ha csak nincs akkora kertje valakinek (és nekem nincs), hogy röpdét építsen számukra. Kíváncsi voltam, ki mit tart fontosabbnak, vagy előnyösebbnek. Ezek szerint leginkább fifti-fifti az állás.


Amúgy az én nimfám oda van meg vissza, mikor kint a melegben szórófejes permetezővel vizet locsolok rá, produkálja magát, felemeli a szárnyát, hogy alatta is érje a víz, mutatja a kis seggét, kitárja a tollait, hogy közé is menjen.. Szóval javaslom mindenkinek, hogy vigye ki őket a szabadba is picit:)

2011. máj. 26. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyémek, az egzóták is és a papagájok is már rég kint vannak a kinti röpdében. Ez olyan, hogy tudnak napozni és van bőven árnyékos rész is, pancsoló is stb.

Meggyőződésem, hogy sokkal jobban érzik kint magukat, mint bent. Bár igaz, hogy a téli szállásuk kisebb, de nagyobb bármelyik kalitkánál.

2011. máj. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden szobában tartott madarat ki KELL tenni az erkélyre,teraszra,stb. ha jó az idő mert csak így tud kicserélődni a benti poros levegő a tüdőjükből ami akár aszpergillózist okozhat. És a tollainak is jó ha rásüt a nap.
2011. máj. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!